Lidem z okolí Seče a Orlických hor se ulevilo. Po letech slibů začala konečně fungovat stanice záchranné služby, zatím jen přes den. Do dvou let plánují její rozšíření a především nepřetržitý provoz. Díky jejímu fungování se ovšem výrazně zkrátí příjezd k pacientům v této oblasti.

Zdroj: ČTK

Nelékařskou posádku budou tvořit vždy dva vysokoškolsky vzdělaní záchranáři s velkou sanitkou. U záchranky oba působí delší dobu a budou mít na starosti okolí Seče, Třemošnice a Ronov nad Doubravou. Záchranná stanice našla provizorní zázemí v části objektu hasičské stanice a funguje už od 1. ledna.

Velkou výhodou je, že se výrazně zkrátí příjezd k pacientům. Doposud lidem z okolí Seče jezdili posádky z Chrudimi a někdy Skutče. To podle starosty Třemošnice Miroslava Bubeníka znamenalo, že dojezd záchranářů k pacientovi do vzdálenějších měst byl až kolem 25 minut a to je za hranou dojezdového času. Ten je stanovený zákon na 20 minut. Do Třemošnice dojížděli záchranky k pacientům z Čáslavské nemocnice za 16 minut. Otevřením nové základny se čas zkrátil na 8- 10 minut.

Jedinou kaňkou zatím je, že záchranná služba má zatím nastavený dvanáctihodinový provoz, od 7 do 19 hodin. Do roku 2022 chce ředitelství krajské záchranky postavit novou budovu záchranné služby a tím přejít na nepřetržitý provoz. Mimo pracovní dobu záchranky na Seči budou k pacientům dojíždět dál záchranáři z Chrudimi.

Skvělá zpráva je, že v poslední letech stanic záchranných služeb v krajích přibývalo. Aktuálně jich je 18. Kromě Seče plánují krajští záchranáři vystavět nové základny v Moravské Třebové, v Litomyšli a Svitavách.

V některých případech záchranáři doslova bojují o každou minutu, proto dřívější dojezd pacientům může zachránit mnohem víc lidských životů.

Autor: ČTK.

Úvodní foto: ČTK

Předchozí článekOsmdesátiletá stařenka přemohla lupiče. Flákla s ním o stůl.
Další článekTo je ona! Nekrásnější alej Česka má čtyři kilometry, tvoří ji 540 stromů.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno