Být mladá, štíhlá, značková, bezproblémová a usměvavá. To je trendy, to je IN. Tlak společnosti je na mladé dívky obrovský.  

Ale co ženy po padesátce, šedesátce, sedmdesátce? Co ženy, které se cítí společností zavržené? Nedůležité? Ženy, které mají nádherné vrásky, životní příběhy a zkušenosti. Ženy, které by měla společnost poslouchat a mladé dívky se od nich učit.  Nádherné a důležité ženy, které společnost někdy záměrně přehlíží a staví je do rolí „nepotřebných seniorů.“ Zapomínáme na ně. 

Právě proti tomu se rozhodla bojovat Nikky, která se v 60 letech stala modelkou. Na nic si nehraje a je sama sebou. Milují ji lidi po celém světě.

Foto: Instagram nikkiredcliffe

Nikky Redcliffe se po padesátce začala život užívat na plné pecky. Podniká a dokonce podepsala smlouvu s modelingovou agenturou. Nikdy nepodstoupila žádné plastické operace a je zvědou internetu.

Tvrdí, že se v 62 letech cítí sebevědomě. Když byla maminkou malých dětí, neměla na sebe moc času a peněz, aby se věnovala módě. „Ale nechtěla jsem zestárnout, cítila jsem na sebe tlak ze společnosti. Byla jsem ze svých vrásek zničená, “ zkonstatovala Nikky.

Až po padesátce se sama sobě začala více věnovat a mít se ráda. „Zjistila jsem, že stárnutí je osvobozující. Miluji svobodu a nezávislost. Teď dělám to, co chci. Nosím to, co chci a jsem člověk, kterým chci být,“ dodala Nikky.

Díky fotkám chce ukázat, že ženy, která mají 50 a více let, nejsou neviditelné…nebo nedůležité. „Když jsem byla mladší, uvažovala jsem o plastické operaci. Dnes jsem úplně proti takovýmto zákrokům,“ pokračuje Nikky, která má desetitisíce fanoušků.

Foto: Instagram nikkiredcliffe

Když přidává fotky na sociální sítě, nepoužívá filtr ani zkrášlovací aplikace. „Nesnáším, když lidé používají filtry. Já nikdy nemaskuji vrásky, jsou krásné. Jaký by to mělo smysl, když je v reálném životě neskrývám?“

Nikdy nedržela žádné drastické diety. „Nebojuji proti stárnutí, nechci vypadat mladší. Chci se jen cítit dobře,“ tvrdí Nikky, která vypadá skvěle.

„Nepodléhejte tlaku společnosti. Důležité je, abyste se cítili dobře ve svém těle. Ženy každého věku jsou krásné a nesmírně důležité.“

Jste důležité, dámy.

Foto: Instagram nikkiredcliffe

Zdroj: Dobré noviny.Úvodní foto: Instagram nikkiredcliffe

Předchozí článekMedailová paráda a střelecká fantazie. Mix českých biatlonistů slaví na MS bronz!
Další článekFotograf zachytil nádherné gesto orangutana. Obdivují ho lidé po celém světě.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno