Jednadvacetiletá učitelka plavání Jasmine Harrison převeslovala jako vůbec nejmladší žena v historii sama Atlantský oceán. Její cesta trvala 70 dní, 3 hodiny a 48 minut.

Celou výpravu započala Harrison na ostrově La Gomera na Kanárských ostrovech. Její příjezd na karibský ostrov Antigua pak přenášeli organizátoři závodu Talisker Whisky Atlantic Challenge na Facebook. „Bylo to všechno, co jsem chtěla, aby to bylo,“ hodnotila po radostném příjezdu celou cestu a na dotaz, na co se teď nejvíc těší, bez zaváhání odpovídá: „Jídlo, jednoznačně jídlo.

V severoanglickém městě Thirsk jinak pracuje Jasmine Harrison na částečný úvazek jako učitelka plavání a přivydělává si taky jako barmanka. Cesta přes Atlantik byla součástí extrémního veslařského závodu Atlantic Rowing Race, který se pravidelně koná od roku 1997. Na přes 2550 námořních mil dlouhou trasu se mladá veslařka rozhodla vypravit poté, co po absolvování maturity v roce 2019 poprvé navštívila karibský ostrov Antigua.

„Nic k té cestě nejde přirovnat, jste pryč od úplně všeho – sociálních sítí, špatných zpráv a vůbec všeho,“ hodnotí uplynulé měsíce na moři. Během nich čelila i několika kritickým momentům, když se její loď na začátku února na moři převrátila. Podruhé se to samé stalo dva dny před dokončením plavby, když si Harrison poranila loket. O jejím výkonu informuje The Guardian

Během své cesty ale zároveň vybrala díky sociálním sítím víc než 10 000 liber (tedy zhruba 300 000 korun) na charitu. Vybraná částka teď míří do nadace Blue Marine Foundation, která bojuje proti nadměrnému rybolovu a pomáhá lidem postiženým přírodními katastrofami.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekRekordně čistý vzduch a solární ofenzíva jsou symboly nové Vídně
Další článekKrávy vyrazily na procházku Pardubicemi. Býk Bohoušek si zamiloval zrcátko auta

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno