Pandemie byla pro většinu lidi velmi nepříjemným obdobím. Teprve čtyřleté Elliott Hill v lednu roku 2020 diagnostikovali rakovinu. „Právě jsme se vrátili z rodinné dovolené a všichni jsme onemocněli. Dostali jsme antibiotika a postupně nám bylo lépe. Jenže Elliott bylo postupem času zase špatně a o pár týdnů později jsme si všimli bouličky na bříšku,“ řekla pro CBS Elliottina maminka Janette.

Když se pandemická situace zhoršovala, mnoho dětských nemocnic zakázalo návštěvy, což způsobilo u dětí extrémní pocit izolace. V nemocnici zůstala sama také Elliott, které lékaři objevili na ledvinách zhoubný nádor. Máma Janette se na sociální síti spojila s podnikatelkou Allison Schickel, která měla vlastní zkušenosti s rakovinou v rodině a proto věděla, čím si Janett prochází.

Podnikatelka Aallison vyrábí župany a jeden speciální vytvořila také pro malou Elliott. „Nemocnice jsou chladným místem a já jsem nechtěla, aby děti byly pouze v pyžamu,“ řekla Allison.  Nový župan navrhla pro děti s rakovinou. Má vnitřní kapsičky a odepínatelné rukávy, které lékaři mohou sundat na vyšetření. Župan je speciální i tím, že má na sobě připnutý plášť, jaký nosí pouze superhrdinové. K županu Allison vyrobila také masky na tvář, aby se děti cítili jako opravdoví superhrdinové.

„Snažím se, aby se moje dítě cítilo jaké dítě a ne jako pacient. Díky speciálnímu županu se to podařilo,“ řekla maminka Elliott, která je malou spidermankou. Allison začala župany šít pro stovky nemocných dětí po celém světě. Superhdinský župan  dává dětem v těchto situacích možnost být jednoduše dětmi – obléct se, hrát si a bavit se.

Čtěte také:

Zdroj: CBS, Dobré noviny.

Předchozí článekHnízdění čápů bílých na západě Čech se letos vydařilo, někde mají i pět mláďat
Další článekLék ze silného pavoučího jedu by podle vědců mohl pomoci lidem po infarktu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno