Důchod, jeho výhody a nevýhody, to je na samostatnou kapitolu, o které by se dalo napsat desítky článků. Jak jsou nastaveny důchodové systémy, to záleží na každé zemi. Co však důchodce po celém světě spojuje, to jsou roky práce, povinností a chuť si konečně odpočinout. Tato fáze života je úplně novou kapitolou, která si nese obrovské změny pro každého seniora. Mnozí zvažují možnost domova důchodců. Jenže pro některé z nich mohou být náklady spojené s domovem důchodců příliš problematické, náročné, dokonce často nereálné.

Francouzské noviny Le Point přinášejí příběh Terryho Robinsona, Američana, jehož nápad obletěl svět. Téměř 65 leté senior se rozhodl si svůj důchod užít na plné pecky. Rozhodl se, že zbytek svého života stráví v hotelu, je totiž levnější…než domov pro seniory.

Jakto?

Evidentně akční Terry začal počítat a došel k velmi překvapivému závěru.  O svém nápadu informoval na sociální sítí, kde své rozhodnutí vysvětluje a dokládá přesný průzkum všech pobytových nabídek, přijatelných cen a samozřejmě konkrétních výhod. Terry po delším zvažování zvolil hotel Holady Inn.

Důvodem jsou peníze. V domově důchodců by za den utratil 188 dolarů denně, hotel ho podle výpočtů vyjde „jen“ na 60 dolarů.

A jeho další tip: Kombinace dlouhodobého pobytu, slev pro seniory, snídaně a šťastné hodinky, kdy jsou všechny ceny nižší, než obvykle. Díky tomu mu na konci dne zůstane v kasičce přes 100 dolarů k dobru. Může si tak dopřát i něco navíc.

Terry má tedy samostatný pokoj, k dispozici bazén, posilovnu a saunu. Výhoda je i také pravidelná dodávka sprchovacího gelu a zubní pasty.

Foto: Skeeze

Zdá se, že z hlediska financí, to má Terry už celkem ošéfované. „Děvčata mě občas přijdou zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku. Kdyby ne, zavolají sanitku…nebo márnici. Ale já si to tady prostě užiju,“ uzavírá veselý důchodce, kterého lidé obdivují po celém světě.

Už jste četli?

Předchozí článekNa Karlově mostě bude hostina, přijďte povečeřet i vy. „Chceme si ověřit, jestli si můžeme navzájem důvěřovat.“
Další článekJak šetrněji hospodařit v lesích, vyzkouší v Ostravě. Chtějí mírnit těžbu i chránit před kůrovcem

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno