Andrew Carr netráví neděle s rodinou, v kostele ani na fotbale, ale dobrovolně se věnuje čištění ulic ve svém městě. Získal si tím uznání jak na sociálních sítích, tak v prvé řadě od místních obyvatel.

Dvaatřicetiletý Andrew Carr z městečka Alnwick na severu Anglie je majitelem úklidové firmy, která se zabývá pracemi ve výškách, jako je například mytí oken nebo čištění okapů. A právě z výšky si jednou všiml neutěšeného stavu dole. „Čistil jsem okapy a stav chodníků mě při pohledu dolů zklamal,“ popsal Andrew, co stálo na úplném začátku jeho nedělních úklidů.

Rozhodnutí vyčistit ulice jeho města v něm uzrálo prakticky okamžitě. „Všichni si stěžovali na špinavé chodníky, žvýkačky a psí nepořádek, ale nikdo s tím nic nedělal,“ popsal Andrew tehdejší stav. Jakmile to tedy bylo možné, pustil se s firemním vybavením do práce a dnes se úklidu městských ulic věnuje pravidelně každou neděli, tedy ve svém volném čase.

Odezva místních obyvatel je samozřejmě kladná a pro mnohé je Andrew doslova hrdinou. „Bydlím tady celý život a nikdy jsem si nevšimla, že na dlažbě jsou nějaké vzory,“ dokresluje dřívější stav ulic a chodníků šedesátiletá Angela Daviesová.

Andrew nyní uklízí s posvěcením radnice a dopravní firma mu podle webu Daily Mail dokonce dovolila vyčistit jejich autobusové stanoviště. Ale zdaleka ještě není hotovo. Střed města je již zase hezky uklizený, a tak se Andrew nyní chystá udělat pořádek i v ulicích dále od centra a v rezidenčních oblastech.

„Byly tady škaredé šedé chodníky, ale teď už to tady začíná vypadat jako ve většině evropských měst,“ cítí Andrew Carr spokojenost.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekLabuťák hrdina! Statečný samec bránil svou rodinu. Postavil se proti vlaku
Další článekPaříž hodlá uspořádat olympijské hry bez jednorázových plastů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno