Neuvěřitelnou cestu má za sebou desetiletý chlapec a jeho tatínek. Pěšky ušli přes 2800 kilometrů.

A proč?

Aby v době koronaviru udělali radost milované babičce Rosemary a upozornili na zhoršený přístup některých dětí k online vzdělávání.  

Romeo Cox s tatínkem Philem zvládli za tři měsíce cestu z Palerma do Londýna. Šli pěšky, jeli na kole a na kus cesty osedlali dokonce polodivokého oslíka!

Vyšli z hlavního města Sicílie 20. června, do Londýna dorazili 21. září. Kromě Itálie prošli ještě Švýcarsko a Francii, mezi ostrovy je převezla loď. Spali po kostelích, hostelech, v kempech, pod širákem nebo v domácnostech pohostinných lidí.Phil je původem Angličan, který se přiženil do italské rodiny. Jeho syn Romeo se za ním do Palerma přistěhoval teprve před rokem z Velké Británie. Cesta za babičkou Rosemary tak pro něj byla vlastně cestou domů.

Čím se ocital blíž k cíli, tím víc na babičku myslel. „Nemohl jsem se dočkat, až ji obejmu, neviděl jsem ji víc než rok. Během lockdownu byla úplně sama,“ tušil, že ji nejen obejme, ale i dojme.

Romeo říká, že to bylo „lehké“, když věděl, že jde vlastně domů. A vyjmenovává dobrodružství, která s tatínkem zažili. „Párkrát jsme se ztratili. Spali jsme pod vosím hnízdem, což nebyl nejlepší nápad, měli jsme krvavé nohy z chůze. Ale nikdy nás nenapadlo, že to vzdáme,“ zářil nadšením v cíli cesty malý poutník.  

Cestu dvojka spojila s výběrem peněz na charitu, zejména na vzdělání chudých dětí migrantů, ale i dalších chudých dětí na jihu Itálie. Po cestě  spolu s tatínkem navštěvovali místní centra starající se o děti přistěhovalců a potkávali se i s jejich rodiči. Během cesty vybrali na účet palermského dětského centra v přepočtu přes 300 tisíc korun.

Právě tyhle děti Romeovi pomáhaly, když se přestěhoval do Itálie a neuměl italsky téměř nic. „Vím, že moji vrstevníci i starší děti v Palermu museli za nouzového stavu kompletně vynechat školu, protože neměli přístup k online vyučování. Cítí se vyloučení a bez zájmu okolí,“ řekl Romeo. „Mít přístup k online výuce je důležité,“ myslí si.

Už jste četli?

Zdroj: Goodnewsnetwork

Předchozí článekFotky plné lásky a emocí. Snímky zachytávají dojemné pouto mezi prarodiči a vnoučátky
Další článekKam vyrazit, až to půjde? Průvodce Lonely Planet vydal postpandemický seznam nejlepších míst světa

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno