To, že se to ještě nikomu nepodařilo, neznamená, že je to nemožné. To jsou slova 37-leté plavkyně, kterou svět zná jako ledovou mořskou pannu. Barbara Hernandezová z Čile se ledové vody nebojí, a to ani v případě, že v ní má strávit několik desítek minut. Teď se jí dokonce podařil historický úspěch.

Barbara se stala vůbec prvním člověkem, který přeplaval 2,5 kilometru v mrazivých vodách Jižního oceánu na Antarktidě. Její projekt navíc pomohl dobré věci. Jak informuje portál SwimSwam, netradiční výzvu odstartovala 6. února skokem do vody nedaleko ostrova Greenwich na Antarktidě.

Foto: Instagram/barbarehlla_h

V těchto místech se teplota vody pohybuje kolem dvou stupňů Celsia. Barbara přesto neoblékla neopren, ale jen obyčejné plavky. ,,Cítila jsem, jako bych měla ledové snad i srdce,“ řekla plavkyně a dodala, že po 20 minutách cítila první příznaky podchlazení.

Nevzdala se! V hlavě si do poslední vteřiny přemítala to, proč plave. Chtěla totiž zvýšit povědomí o ochraně Jižního oceánu. Do cíle doplavala v čase 45 minut, 30 sekund a tím stanovila nový světový rekord!

Bárbara Hernández sat on a dryrobe by a lake in the mountains
Foto: us.dryrobe.

,,Dřeli jsme na to roky, vytrvali jsme, měli jsme všechna bezpečnostní opatření. Bylo to ale neskutečně náročné, moje rekonvalescence navíc trvala déle. Má tělesná teplota po výkonu byla jen 27°C, ale věděla jsem, že jsem v dobrých rukách,“ dodala Barbara.

Se smíchem ještě doplnila, že za dvě hodiny už prosila o chleba s máslem. ,,Mějte velké sny a pracujte na tom, aby se splnily. Zasloužíte si to,“ uzavřela.

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekZdravotní sestra zdolala v Ugandě nebezpečný žebřík, aby doručila dětem vakcíny
Další článekObětavý orel seděl na vejcích, i když ho zasypal sníh

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno