Španěl Diego Méntrida v závodě Santander Triathlon, který se v půlce září konal v jeho domovině, prohrával oproti Jamesi Teaglovi z Velké Británie. Britský triatlonista však desítky metrů před finišem zahlédl červenou ceduli, kterou mylně pokládal za cíl. Tam mu však fanoušci řekli, že se spletl.

Méntrida díky tomu Brita předběhl, ale když zpozoroval, že jeho soupeř nešťastně zabloudil a přišel tak o svůj náskok, rozhodl se být kolegiální. Kousek před cílovou rovinkou na Teagla počkal, potřásl si s ním rukou a bronzovou medaili mu přenechal. Informoval o tom zpravodajský web stanice CNN.

Tohle jednoduché gesto vyjadřuje opravdové hodnoty sportu,“ napsal na Twitteru brankář Liverpoolu Adrián.

Příběh férového triatlonisty si získal pozornost také mimo sportovní svět. „Úplně mě to rozbrečelo, moc si cením takhle čestného chování. Jsi můj člověk, Diego. Vážím si toho, co jsi udělal,“ vzkázal ve videu na svém instagramovém účtu herec Will Smith.

Sám Méntrida pak přiznal, že ho pochvalné reakce zaskočily. „Udělal jsem jen to, co mě mí rodiče a kolegové z triatlonového klubu Ecosport učili už od dob, kdy jsem byl dítě. Stejné chování by podle mě mělo být v podobných situacích samozřejmostí. Nikdy by mě nenapadlo, že by tohle drobné gesto mohlo vzbudit v médiích takový ohlas, ale jsem hrdý, že se s tím lidé ztotožnili,“ uvedl sportovec na Instagramu.

Organizátoři závodu dokonce Méntridovi udělili v konečném pořadí čestnou třetí pozici. „Podobné činy nám potvrzují, proč má organizování sportovních klání smysl. Gratulujeme, Diego,“ blahopřál atletovi tým organizátorů.

A slova uznání pronesl také jeho soupeř. „Už jsem byl smířený s čtvrtým místem a to, co Diego udělal, ukazuje na jeho čestnost,“ zdůraznil Teagle.

Čtěte také:

Zdroj: CNN, Aktuálně.

Předchozí článekČeští horolezci Holeček a Hák získali druhý Zlatý cepín. Češi jsou opět na vrcholu světového horolezectví
Další článekNechtěla být ženou v domácnosti, je z ní první senegalská surfařka v historii. Dívka, která boří mýty

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno