Hasiči po dlouhých měsících boje oznámili, že požáry mají pod kontrolou. Lidé se radují. Boj za záchranu životů zvířat ale stále pokračuje. Rodina Steva Irwina téměř nespí, každý den jim přímo v náručí uhyne spoustu zvířat. Přesto se nevzdávají. „Máme dalece překročenou kapacitu, ale vozí nám sem stále více zvířat. Titulky dělají hlavně koalové, ale trpí všechny druhy,“ popisuje Terri Irwinová.

V průběhu několika posledních let ošetřila Australia Zoo, kterou založil oblíbený dokumentarista Steve Irwin a dnes ji provozuje jeho rodina, na devadesát tisíc zvířat. V posledních měsících začal tento počet neúměrně vzrůstat. Mohou za to katastrofální požáry.

Irwinova rodina je kvůli nim v naprosté pohotovosti. Manželka Terri, syn Robert a dcera Bindi Sue spolu se zaměstnanci zoo přijímají tisíce zvířat a snaží se zachránit co nejvíce životů. „Bereme, co můžeme, snažíme se na ošetřování zvířat vybírat peníze a za chodu budujeme další zařízení. Právě teď jsme daleko nad kapacitou v případě koalů, netopýrů, ale i dalších zvířat,“ říká v pořadu Fox & Friends šéfka zoo Terri Irwinová.

„Titulky v novinách dělají hlavně koalové, ale trpí všechna zvířata. Ptáci, plazi a další. Lidé v terénu dělají skvělou práci, ale bohužel jejich zařízení musejí být evakuována,“ popisuje Terri.

Foto: ROBERTIRWINPHOTOGRAPHY/NATHAN EDWARDS FOR GETTY VIA PEOPLE/ASTRID STAWIARZ FOR GETTY IMAGES VIA ABC NEWS

Syn Robert záchraně zvířat obětuje veškerý svůj volný čas. Inspiruje ho k tomu především jedna věc: odkaz jeho otce.

Robert hrdě kráčí ve Stevových stopách. „Pro nás jako rodinu je neuvěřitelná čest, že můžeme kráčet v jeho stopách a zajišťovat, že jeho poselství žije dál. V této době zažívají divoká zvířata po celém světě těžké časy a je důležité, aby každý přiložil ruku k dílu. Jsme rádi, že ho můžeme následovat třeba právě teď, když tu řádí požáry. Vím, že on by s tím, co se děje, měl hodně starostí,“ řekl.

Čtěte také:

Zdroj: Expres, Štěpán Karlesz. Úvodní foto:Instagram, bindisueirwin

Předchozí článekMiliony nových stromů! Lesníci chystají největší sázení stromů v historii Česka, zapojí do něj hlavně veřejnost.
Další článekUnikátní: Lékaři v půlce operace mozku probudili pacientku a nechali ji hrát na housle.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno