Paul Taylor vymyslel originální způsob, jak uctít památku kamaráda, který podlehl rakovině. Napříč Anglií a Skotskem si vytipoval místa se směšnými nebo sprostými názvy a nyní je hodlá všechna navštívit na svém pomalém mopedu. Britova cesta má za cíl vybrat peníze na výzkum léčby nádorových onemocnění.

Paula Taylora z anglického města Wantage loni potkala velká ztráta, když jeho kamarád Alexis Leventis v pouhých 55 letech zemřel na rakovinu. ,,Chtěl jsem udělat něco, čím bych mohl přispět k tomu, abychom tuhle hroznou nemoc konečně porazili,“ svěřil se Brit pro zpravodajský web stanice BBC.

Nakonec se smutku rozhodl čelit humorem, a tak si sám pro sebe naplánoval originální motocyklistickou výzvu nazvanou Moronic Moped Marathon (Praštěný mopedový maraton). Jejím prostřednictvím chce upozornit na to, jak je nemoc zákeřná, a vybrat od dárců peníze pro onkologický výzkumný ústav Institute Cancer Research, který se zabývá její léčbou.

Foto: Instagram/ Paul Tylor

Už ve druhé polovině srpna Taylor nasedne na svůj moped Tomos XL45 Classic, což je stroj slovinské výroby dosahující maximální rychlosti 45 kilometrů za hodinu. S tímto vozítkem muž hodlá urazit trasu 1800 mil (necelých 2900 kilometrů) napříč Anglií a Skotskem.

Průsečíky své cesty vybíral podle jednoduchého klíče. Na mapě si vyhledal obce nesoucí humorné nebo přisprostlé názvy. Jako startovní čáru si zvolil vesničku Shitterton, ležící na jižním pobřeží britských ostrovů. Její název obsahuje vulgární výraz pro exkrement, což není náhoda. Obcí totiž proudí potok, kterým v historii protékaly výkaly, takže nepříjemně zapáchal.

Foto: Instagram/ Paul Tylor

Lákavěji zní název dalšího z Taylorových cílů, severněji položené vesničky Booze, což v překladu z angličtiny znamená chlast. Na trase má dále vesnice Pity Me (Litujte mě), Dull (Nuda) a Crazies Hill (Kopec šílenců). Plánuje se ale podívat i do ulic Butthole Lane ve městě Shepshed a Titty Ho ve městě Raunds, jejichž názvy odkazují k intimním partiím.

,,Věřím, že i Alexisovi by se tenhle střelený maraton líbil. Sám byl vášnivým příznivcem aut i motorek a rád se pouštěl do jakéhokoli dobrodružství,“ dodal Taylor. Během své cesty chce přespávat hlavně po kempech a o tom, jak se mu daří, bude informovat na sociálních sítích.

Foto: Instagram/ Paul Tylor

Čtěte také:

Zdroj: Aktuálně.

Předchozí článekZeď v centru Prahy přizpůsobili stromu, aby nemusel být pokácen
Další článekRakovina ho připravila o hlas. Díky umělé inteligenci teď herec Val Kilmer zase mluví

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno