Zdravotníci by neměli život jenom prodlužovat, ale také lidem odchod ze světa, pokud možno, ulehčit. Ví to i zdravotníci z Brisbane, kteří převáželi pacienta, jenž zatoužil ještě naposledy uvidět oceán. Záchranáři nelenili a se sanitkou zavezli pacienta na pláž

Dvou záchranářů, kteří tlačí pojízdné lehátko směrem k vodě si na jihu Brisbane všiml minulý týden Neil King a o dojemném příběhu informoval v sobotu na sociálních sítích. Zdravotníky s pacientem vyfotil a fotka se v Austrálii rázem stala hitem.

Jsem vděčný, že naši pracovníci v první linii slouží tak laskavě. To gesto bylo úžasné, ale něžná slova a milá konverzace, kterou spolu vedli, to bylo snad ještě úžasnější,“ napsal King na Facebooku.

Fotografie se dočkala vřelého přijetí od veřejnosti. „A přitom tak jednoduchá věc. Ať už pacient umíral, nebo byly okolnosti jakékoliv – na tom nezáleží,“ rozplýval se jeden z uživatelů.

Kingův příspěvek sdílely o oficiální stránky Queenslandské záchranné služby a její mluvčí událost potvrdila. S ohledem na soukromí pacienta však nesdělila žádné další okolnosti.

Australští záchranáři neplní poslední přání ojediněle. Podobně dopřáli rozloučit se s mořem i umírající ženě v roce 2017.

Foto: Facebook/ Neil King

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článek10-letý chlapec s kamarádkou odklidili sníh z 80 aut zdravotníků, aby se z nemocnice dostali domů dřív
Další článekPrvní mládě želvy mohutné ve zlínské zoo je světovým unikátem

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno