Těžko uvěřitelný příběh se stal minulý týden na Aljašce. Chlapci si vyrazili na výlet, ale bohužel je chytla bouře. Ve vánici, při které vítr dosahoval rychlosti kolem 100 kilometrů za hodinu a teplota klesla až na 42 stupňů pod nulou, děti musely strávit děsivou noc. Zachovaly však obrovskou duchapřítomnost.

Bylo kolem půl sedmé večer. Na pár domků, které dohromady tvoří vesničku Nunam Iqua, začal padat sníh a vítr zlověstně sílil. Situace byla o to vážnější, že chlapci měli sebou teprve dvouletého brášku Treye. Čtyři chlapci, Christopher Johnson (14), jeho o šest let mladší bratr Frank a jejich sedmiletý bratranec Ethan Camille s Treyem, se stále nevraceli.

Aljaška byla okamžitě na nohou. Do pátrání vyrazily i vrtulníky, brzy však muselo být kvůli větru pátrání odvoláno. Bouře zesílila a viditelnost byla téměř nulová. Vítr v tu dobu dosahoval rychlosti kolem 100 kilometrů za hodinu a teplota rapidně klesala. V noci už se dostala až na mínus 42 stupňů Celsia.

Hned ráno znovu vyrazily pátrací týmy do terénu pokrytého hlubokým sněhem. Hledat čtyři chlapce bylo jako hledat jehlu v kupce sena.

Zhruba kolem půl jedenácté dopoledne dobrovolníci zkoumali odlehlou oblast podél řeky Black River. Jeden z dobrovolníků, Bryan Simon, si všiml podivného hrbolu v jedné ze závějí.

„Nevypadalo to přirozeně. A když jsem přišel blíž, viděl jsem, že se to hýbe,“ uvedl pro Anchorage Daily News Simon. „Nemohl jsem uvěřit vlastním očím,“ popsal ty okamžiky Simon. Ihned přivolal svůj tým, protože mu bylo jasné, že našel jednoho z chlapců. Alespoň to si myslel, protože viděl jenom toho nejstaršího.

Chlapci totiž v bouři zachovali neskutečnou duchapřítomnost. Vykopali díru zhruba 30 centimetrů hlubokou a metr v průměru. Do ní se schoulili tak, aby chránili svého nejmladšího sourozence. „To mimino bylo tam,“ popsal své překvapení Simon. „Nejstarší chlapec ležel na něm, osmiletý kluk zleva a sedmiletý zprava,“ řekl Simon.

Helikoptéra podchlazené chlapce okamžitě převezla do nemocnice. „Upřímně, nedokážu si vysvětlit, jak to dokázali přežít. Vůle k životu těch chlapců je prostě úžasná,“ dodal další člen záchranného týmu Herschel Sundown.

V průběhu týdne přišla z nemocnice v Bethelu dobrá zpráva, dvouletý chlapec byl zcela v pořádku, po dvou dnech propustili i osmiletého Franka a čtrnáctiletého Christophera, který na tom byl nejhůře.

Foto: repro Twitter KTVA 11 News

Sedmiletý Ethan byl převezen na specializované oddělení v Anchorage. Ve vánici totiž ztratil rukavice a utrpěl vážné omrzliny prstů. V pátek šťastná matka mohla potvrdila, že i on bude v pořádku.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.cz

Předchozí článekAutistický chlapec se první školní den rozplakal. Pomohly děti a jejich fotka dojímá svět.
Další článekROZHOVOR: Nestresujte děti kvůli známkám. Vyrovnaný trojkař se uplatní lépe, než vystresovaný premiant.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno