Dvanáctiletý Bayleigh Teepa-Tarau se stal golfovou hvězdou na Novém Zélandu. Na devět jamek totiž vyhrál národní turnaj hráčů ze středních škol. Na golfovém hřišti stál přitom počtvrté v životě a podařilo se mu porazit i hráče s profesionálním tréninkem. Píše o tom Český Rozhlas.

Teepa-Tarau je v golfu úplný začátečník. Před turnajem Zespri Aims Games, který se konal ve městě Tauranga, tento sport hrál jenom třikrát. Neměl tak ani svoje vybavení, takže na hřiště nastoupil v basketbalových botách a s vypůjčenými holemi.

Začínal také vzhledem ke svým zkušenostem s hendikepem odpovídajícím jeho začátečnické úrovni. Celý turnaj ale vyhrál pouze na devět úderů a získal tak 87 stableford bodů, píše Český Rozhlas.

Kromě individuálního titulu pomohl Teepa-Tarau i svým dvěma spolužákům Pedrovi Robinsonovi a Lincolnovi Rerititovi získat týmový titul, který se jim podařilo vybojovat v konkurenci studentů a studentek středních škol z celého Nového Zélandu.

Chlapec má poruchu autistického spektra a jeho nadání ke sportu objevil jeho speciální pedagog, který se mu věnoval. „Posledních pár let jsem s ním udělal hromadu práce, abych ho dostal z jeho ulity a směrem ke sportu. Prostě jsem se k němu choval jako ke všem ostatním dětem,“ řekl Whetu Wiremu, pomocný učitel na škole Tāneatua, kterou chlapec navštěvuje.

Photo:Jamie Troughton/Aims Games.

Teepa-Tarau svým nadáním a sportovním výkonem ohromil golfovou komunitu, ale také sponzory, kteří chlapci pomohli zajistit nové vlastní vybavení – sadu golfových holí a míčků, dokonce s jeho natištěným jménem.

Navíc se stane spolu s ostatními chlapci, Robinsonem a Rerititem, součástí golfového klubu Whakatane, v němž by se společně měli zapojit do profesionálního tréninku s dalšími 20 mladými golfisty.

Bayleigh Teepa-Tarau and his grandfather embrace after Bayleigh's stunning 87 Stableford points in 27 holes. Photo / Jamie Troughton
Photo / Jamie Troughton
The Tānetua team members - who don't even have a home golf course - were all champions at the Aims Games. Photo / Jamie Troughton
 Photo / Jamie Troughton

Čtěte také:

Zdroj: Barbora Součková.

Předchozí článekČesko to dokázalo! Martínkovi na záchranu života lidé poslali přes 100 miliónů korun
Další článekVědci vysvětlili, jak funguje paměť u buněk. Zjištění by mohlo pomoct v boji proti rakovině

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno