Čtyřletá Pippa Jacksonová se bála, že děti z dětských domovů, sirotčinců a azylových domů pro matky samoživitelky, nedostanou vánoční dárky.

Čtyřletá dívka z města St Austell v anglickém Cornwallu se jednou v noci probudila ze zlého snu. Děti, které neměly takové štěstí jako ona a skončily bez rodičů nebo v neúplné rodině zasažené chudobou, v její noční můře nedostaly k Vánocům žádné dárky.

„Pippu to vyděsilo a rozhodla se sama pomoct, aby se nic podobného ve skutečnosti nepřihodilo. Má srdce ze zlata,“ řekla britskému listu The Independent dívčina matka Kadie Jacksonová.

A tak se rodina pustila do ambiciózního projektu, který má za cíl o Vánocích potěšit kolem dvou set dětí žijících v materiální nouzi.

Balíčky s dárky Pippa už nyní vlastnoručně vyrábí. Děti v nich najdou třeba čepice, rukavice a šály, aby se v zimě mohli zabalit do něčeho teplého, ale i deskové hry, míče nebo barevné tužky. Společně s matkou Pippa uspořádala ve svém sousedství sbírku, do které přispívají rodiny jejích kamarádů i příbuzní.„Kromě praktických věcí přidáme do každého balíčku i nějaké roztomilé drobnosti, které děti pobaví, třeba prdící polšťářky. Balíčky rozdělíme podle věku a podle toho, jestli jsou v nich dárky pro kluky, nebo pro holky. Pippa jich chce rozeslat 200, takže budu muset asi dost zabrat,“ pousmála se dívčina matka.

Pokud budou lidé dost přispívat, chtěj rozdat dárků klidně i víc. „Zatím jsou všichni neuvěřitelně štědří. Ke sbírce se přidalo i několik místních obchodů a další by mi měly něco poslat už příští týden. Pippa by chtěla ideálně pomoct všem dětem, které to potřebují. Chystáme se navštívit sirotčince, domovy dětí i azylové domy pro matky samoživitelky,“ dodala Kadie Jacksonová.

Už jste četli?

 

Zdroj: Aktualne.

Předchozí článekKam vyrazit, až to půjde? Průvodce Lonely Planet vydal postpandemický seznam nejlepších míst světa
Další článekFotograf zachytil upřímné reakce žen, když jim řekl, že jsou krásné

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno