Z fotek, které se objevují na sociálních sítích a které ukazují skutečnou situaci v Itálii, mrazí. Ulice duchů, karanténa, přeplněné nemocnice.

Situace, která byla na začátku roku v Číně, je momentálně v Itálii. Lékaři a sestřičky pracují do úplného vyčerpání, aby zachránili co největší počet pacientů, kteří jsou nakažení koronavirem. Na sociálních sítích se objevily fotografie, které mluví za všechno.

Foto: Instagram – alessiabonari_

Zdravotní sestřička Alessia Bonari popsala situaci, která v současné době panuje v italských nemocnicích. „Jsem unavená. Když si obleču ochranné oblečení, nemohu pít, jíst…ani jít na toaletu. Někdy až šest hodin,“ popsala hrůzostrašné momenty na Instagram.

Bojí se, má strach, že se koronavirem také nakazí. Přesto se snaží pacientům poskytnout tu nejlepší možnou péči. „Budu se starat o všechny pacienty, protože svoji práci miluji a jsem na ni pyšná,“ popisuje Alessia. Dále vyzývá všechny lidi, aby zůstali doma. „Já nemám ten luxus zůstat doma. Musím jít do práce,“ dodává.

Na sociální sítí se však objevují i další fotografie sestřičky, která vyčerpáním usnula na stole. „Začínali jsme kolem 8 hodin večer. Pracovali jsme přes 10 hodin v jednom tahu,“ řekla lékařka, která vyfotila unavenou sestřičku Elenu Pagliarini.

Lékaři a zdravotní sestřičky se mění v hrdiny.

Častokrát se musí rozhodnout, komu pomohou dřív. „Elena odpočívala pět minut. Běhala od jednoho pacienta k druhému. Mezitím se snažila pomoci další pacientům, kteří přišli s horečkami a respiračními problémy,“ dodala lékařka.

Čtěte také:

Úvodní foto: Instagram – repubblica_milano

Předchozí článekVIDEO: Pes prezidenta vtrhl na královskou návštěvu Williama s Kate. Co chtěl? Podrbat na bříšku.
Další článekSíla lidskosti! Když ne vláda, tak Češi! Lidé se spojili, šijí roušky pro zdravotníky.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno