Brit Dan McGauley trpí Downovým syndromem. A přestože mu lékaři prakticky nedávali šanci na normální život, je z 31letého muže několikanásobný zlatý medailista Velké Británie v takzvaném powerliftingu neboli silovém trojboji. Další úspěch by si letos chtěl dovézt z Austrálie.

Lékaři v minulosti McGauleyho rodičům řekli, že jejich syn nikdy nebude kvůli svému postižení přínosem pro společnost. Brit navzdory zatracování zažívá sportovní úspěchy, přestože podstoupil i dvě operace srdce, neslyší na levé ucho a trpí autismem.

„Má toho za sebou spoustu. Lékaři mu řekli, že další operaci srdce by nepřežil. Byl dočasně na vozíčku a podstoupil asi 40 operací kvůli uším,“ uvedla pro server Metro jeho matka Judith. „Lékaři ho zatracovali. Teď je na pódiu a zpívá národní hymnu. Někteří lidé tvrdí, že je tváří powerliftingu, má obdivovatele z celého světa,“ doplnila McGauleyová.

Hendikepovaný muž vyhrál zlaté medaile v rámci Speciální olympiády a Her Commonwealthu, což je označení pro britské společenství národů. V rámci první zmíněné soutěže se stal světovým šampionem v kategorii do 59 kilogramů, upřesňuje Mirror.

„Dan musí dřít dvojnásobně oproti běžným zdravým lifterům. Trénuje třikrát týdně a o víkendech má osobní tréninky,“ vysvětlila jeho matka.

Muže s Downovým syndromem zatracovali. Teď je z něj úspěšný sportovec -  Novinky.cz
Foto: Profimedia

Zvedání činek si muž oblíbil před deseti lety, když začal navštěvovat posilovnu, aby zhubnul. „Chtěli jsme, aby chodil po běžeckém pásu, ale on si hned zamiloval zvedání vah. Trenér mu nabídl koučink a Dana to ihned nadchlo. Líbí se mu, jak je to repetitivní, posilovna je jeho útočištěm,“ dodala McGauleyová.

Tu syn svými výkony inspiroval k tomu, aby rovněž začala závodit v powerliftingu. Na posledních Hrách Commonwealthu v Kanadě a Jihoafrické republice vyhrála zlaté medaile ve svojí kategorii.

Daniel McGauley doing a workout at his gym in Colchester Essex. Powerlifter Daniel, who has Downs Syndrome and autism has been crowned British Champion. See SWNS story SWCAlift. A powerlifter with Downs Syndrome whose parents were told he would never
Foto: gazette-news.co.uk

Powerlifting se skládá ze tří disciplín. Jsou jimi dřep, mrtvý tah a bench-press neboli tlak na lavici. McGauley aktuálně zvládá dřepovat se 120 kilogramy, na bench-pressu zvedá 90 kilogramů a na mrtvém tahu 117,5 kilogramu.

Daniel McGauley doing a workout at his gym in Colchester Essex.  Powerlifter Daniel, who has Downs Syndrome and autism has been crowned British Champion. See SWNS story SWCAlift.  A powerlifter with Down's Syndrome whose parents were told he would
Foto: gazette-news.co.uk

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekNový trend míří proti beauty filtrům a nerealistickým ideálům krásy. Místo toho oslavuje přirozený vzhled
Další článekVýstavou proti dezinformacím. Zlínští studenti navrhli pomůcky pro mediální výchovu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno