Jmenuje se James Anderson, pracuje jako instalatér a jeho dluh je téměř 10 tisíc dolarů. Proč?

Zdroj: Just giving

Stařence z Velké Británie tekl velký bojler a tak rodina zavolala instalatéra. Když dorazila faktura, stařenka nevěřila svým vlastním očím. Na faktuře stálo pouze….„Paní je 91 let a na konci života má akutní leukémii. Téhle paní za žádnou cenu nic účtováno nebude. Budeme jí k dispozici 24 hodin denně, abychom jí pomohli a udrželi ji v pohodlí.” Dcera nemocné stařenky fakturu zveřejnila na svých sociálních sítích, příspěvek má statisíce sdílení. 

James Anderson je dvaapadesátiletý instalatér a tatínek pěti dětí. Pracoval jako instalatér 25 let a v roce 2017 na vlastní oči viděl, jak jeho kolega špatně opravil kotel seniorovi. Přesně od té chvíle měl v hlavě jednu myšlenku. Pomoci.

A čísla doslova vyráží dech. Během dvou let fungování James opravil tisíce kotlů. Pomohl téměř třem tisícovkám seniorů v nouzi a lidem s nízkým příjmem. Většinou v chladných měsících. A to všechno dělá zadarmo.

Zdroj: just giving.

Sám ale přiznává, že ho to málem dostalo na mizinu. „Ocitl jsem se na pokraji krachu, ale rozhodl jsem se bojovat. Raději budu dlužit nějaké peníze, když budu vědět, že senioři jsou v teple, bezpečí a jsou šťastní,” říká James, který shání prostředky prostřednictvím neziskové organizace, kterou založil. Pomáhá mu i sbírka na internetu. Po provalení dobrých činů se Jamesovi začala hrnout pomoc ze všech stran. „Byl bych moc rád, kdyby se jednoho dne rozhodla pomoci i vláda. Taková národní linka pro lidi starší 65 let, kteří by měli instalatérské práce zdarma, to by byl sen,” dodává.

Anderson doufá, že se mu podaří najít další instalatéry a rozšíří své služby po celé Velké Británii. Možná i dál, James má celosvětové uznání. Zadlužený instalatér, který pomáhá, zahraňuje, opravuje. Anglický Lancashire má tak svého hrdinu. Má Jamese, instalatéra.

Plumber

The Lancashire plumber making repairs for as little as 10p to help the elderly and disabled…

Zveřejnil(a) BBC North West dne Středa 17. ledna 2018
Zdroj:BBC North West


Aktuálně probíhá Jamesova další crowdfundingová kampaň. Můžete ho podpořit i vy https://www.justgiving.com/crowdfunding/james-anderson-206

Úvodní foto: Instagram/ depheruk

Předchozí článekLedecká při prvním startu na snowboardu v sezóně. Je to z toho stříbrná placka.
Další článekSkvělá Petra Vlhová opět vyhrála. Podmanila si noční slalom ve Flachau.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno