Vitiligo, neinfekční kožní porucha, která se projevuje světlými skvrnami nepravidelných tvarů na kůži. Skvrny se nejčastěji vyskytují na rukou a na tváři. Proto nemoc může mít devastující dopad na lidskou psychiku. Výjimkou nebyla na začátku ani Elisabeth Van Aalderen.

Zdroj: Instagram/ Elisabethva

Mladé fotografce se před osmi roky začaly objevovat na levé ruce bílé skvrny. Ty se v průběhu let začaly spojovat. Podle svých slov vyzkoušela všechno, kožní terapii, vegetariánskou stravu, jógu a jeden čas dokonce přestala chodit na sluníčko.  Nic nepomohlo, pak jí diagnostikovali vitiligo.

Dnes bílé skvrny pokrývají 60 procent jejího těla. „Je to největší a nejtěžší forma sebepřijetí,“ řekla pro portál Bored Panda mladá žena. Ta se s nemocí velmi těžce smiřovala. Myšlení Elisabeth však zásadně změnilo jediné setkání. Žena mladé fotografce řekla: „Miluji Vaši pokožku, vypadá jako zajímavé tetování, měla byste být na ni hrdá,“ vzpomíná Elisabeth. A právě to ji přivedlo k fotografování lidí, kteří trpí právě vitiligem.

Zdroj: Instagram/ Elisabethva

Podle Elisabeth 60 miliónů lidí na světě bojuje právě s vitiligem. Bohužel se o nemoci mezi lidí stále moc nemluví a někteří i neví, co vitiligo je a jak se projevuje.

Dnes Elisabeth prostřednictvím fotografií ukazuje ženám, že jsou krásné. Na sociálních sítích poukazuje na jejich krásu a jedinečnost.  Inspiruje ženy s vitiligem, aby se nebály ukazovat své tělo. Ve fotografiích jsou vepsány jejich příběhy. Pro Elisabeth je důležité, že jim zvyšuje sebevědomí a mnohé ženy vnímají focení jako formu terapie.

Protože všechny baby jsou krásné.

Zdroj: Instagram/ Elisabethva

Úvodní foto: Instagram/ elisabethva

Předchozí článekMuž uvízl v divočině a bál se, že umře. Zachránila ho jeho čtyřnohá kamarádka. Poslal ji pro pomoc.
Další článekTéměř 90 letá babička měsíce pletla čepice. Ty skončily na plotě. Proč?

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno