Sky Castner neměla jednoduchý start do života. Narodila se ve vězení a vyrůstala s otcem samoživitelem. I přes nepřízeň osudu se jí ale podařilo dostat na Harvard, kde začátkem akademického roku bude studovat práva. O jejím příběhu informuje Houston Chronicle.

Matka Sky otěhotněla krátce předtím, než se dostala za mříže věznice v okresu Galveston. Tam strávila celé těhotenství, a dokonce ve výkonu trestu rodila. Sky přišla na svět právě v Galveston County Jail, odkud si ji jako novorozeně odnesl její otec. O osmnáct let později popsala svůj osud Sky, maturantka na Conroe High School, v přihlášce na jednu z nejprestižnějších univerzit na světě.

„Vždy pro mě bylo důležité dostávat samé jedničky. Byla to pro mě jakási forma uznání,“ napsala v přihlášce na Harvard. Sky prý milovala učení už na základní škole, kde byla vášnivou čtenářkou. Personál základky v ní viděl potenciál, ale zároveň si uvědomoval neblahé podmínky, v nichž Sky vyrůstala.

I proto ji přihlásil do programu CISD Project Mentor, jenž propojuje dobrovolníky s dětmi, které potřebují „více času s pečujícím dospělým“. Nadaná studentka se v rámci tohoto programu potkala s Monou Hamby, která jí pomohla vytrhnout se ze série nepříznivých událostí.

„Všechno, co mě Mona naučila, je velmi cenné, stejně jako je cenné všechno, čím jsem si prošla, než jsem ji potkala,“ vzpomínala Sky. Ve vzdělávání pokračovala na The Academy for Health and Science Professions na Conroe High School.

Na střední škole pak teenagerka odmaturovala jako nejlepší ze třídy a zároveň jako třetí nejúspěšnější studentka Conroeovy střední školy.

Když v březnu roku 2022 vzala Mona společně se svým manželem Randym Auroru na prohlídku kampusu Harvardovy univerzity, nemohli si nevšimnout jejího nadšení. „Po prohlídce jsem si všimla, jak její láska ke škole zesílila,“ popsala Mona Aurořinu touhu po studiu.

Sky Castner participated in the "Grad Walk" at her former Reaves Elementary School. With support from her mentor Mona Hamby, 18-year-old Sky Castner, who was born while her mother was in jail, will graduate No. 3 in her class at Conroe High Thursday night and attend Harvard University in the fall. 
Foto, zdroj: houstonchronicle.com

Exkurze do kampusu univerzity Auroru jenom víc utvrdila v jejím přání a rozhodnutí studovat. Když měla dívka později za úkol napsat motivační přijímací esej, rozhodla se pro upřímnost a svůj původ nijak neskrývala. „Narodila jsem se ve vězení,“ stálo hned na začátku odvážného textu. A jak se zdá, jednání bez přetvářky se dívce vyplatilo. Silné vyprávění se dotklo přijímací komise natolik, že se rozhodla dívku přijmout do jedné z nejprestižnějších univerzit na severovýchodě USA a rovnou na studium práv.

With support from her mentor Mona Hamby, 18-year-old Sky Castner, who was born while her mother was in jail, will graduate No. 3 in her class at Conroe High Thursday night and attend Harvard University in the fall. 
Foto, zdroj: houstonchronicle.com

Čtěte také:

Zdroj: Refresher, Blesk.

Předchozí článekPsi a kočky rozptylují dlouhodobé pacienty v belgické nemocnici
Další článekOprava bot nebo zašívání děr na kalhotách. Francie by měla opravované oděvy dotovat až 25 eury

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno