Úsměv na tváři vykouzlili ukrajinské dívce dobrovolníci a členové záchranné služby ve čtvrtek v uprchlickém táboře v rumunském Siretu. Sedmileté Arině, která společně se svou rodinou uprchla z Ukrajiny poté, co jejich zemi vojensky napadlo Rusko, připravili improvizovanou narozeninovou oslavu.

Dobrovolníci a členové záchranné služby dívku překvapili improvizovanou narozeninovou oslavou, během níž jí zazpívali a obdarovali ji dortem a hračkami. Nechyběly ani nafukovací balónky a narozeninové klobouky.

Od minulého čtvrtka, kdy Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu, už zemi opustilo nejméně milion lidí. Největší množství uprchlíků zamířilo do Polska, mnoho z nich ale našlo alespoň dočasné útočiště v dalších sousedních zemích – Moldavsku, Rumunsku, Maďarsku či Slovensku. Řada Ukrajinců utekla rovněž do České republiky.

Lidé prchající před válkou ze své země většinou končí v uprchlických táborech, kde se jim dobrovolníci zpravidla snaží pomoci s aklimatizací. Mezi uprchlíky je také velké množství dětí, pro které je náhlá změna prostředí velmi náročná.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekLeonardo DiCaprio daroval Ukrajině 233 milionů korun
Další článekVe Rwandě se po 40 letech podařilo objevit kriticky ohroženého netopýra

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno