Malá dobrovolnická organizace v Indonésii zachraňuje zvířecí mazlíčky lidí, kteří zemřeli na covid-19 nebo kteří se kvůli následkům tohoto onemocnění nejsou schopni o své psy nebo kočky postarat.

Na organizaci nazvanou Animal Defenders Indonesia se mohou prostřednictvím internetu nebo telefonicky obrátit lidé, kteří mají závažný průběh koronavirové infekce, nebo příbuzní majitelů zvířat, kteří zemřeli.

Lidem, kteří kvůli pandemii covidu-19 přišli o příjem, organizace poskytuje krmivo pro jejich čtyřnohé kamarády.

Pomoci využila i Desy Siswantová. Pro ni i jejího manžela Tonnyho byli jejich čtyři psi součástí rodiny. Ale Tonny zemřel na covid-19 a Desy byla v tak těžkém stavu, že se o psy neměl kdo postarat. Dočasně se jich ujali dobrovolníci z Animal Defenders. V tomto případě se psi vrátí ke své paničce, jakmile bude zase schopna zajistit jim potřebnou péči. Pokud se ze zvířecích mazlíčků stanou „sirotci“, hledá jim organizace nový domov.

Od začátku července, kdy organizace zahájila činnost, zachránila asi 40 psů a koček. Ve svém útulku má kapacitu pro 100 zvířat. Vzhledem k tomu, že pro ni pracuje jen pět dobrovolníků, musí žádosti o pomoc důkladně třídit. Přednost mají případy, kdy je majitel v kritickém stavu nebo zemřel.

Zvířecí záchranáři se takto ujali například šesti psů, kteří hlídali mrtvé tělo svého páníčka, který nedávno zemřel doma s covidem-19. V uplynulých týdnech byly indonéské nemocnice v důsledku prudkého nárůstu infikovaných přeplněné. Kvůli tomu se velkému počtu lidí nedostalo řádné léčby a mnoho z nich zemřelo doma.

Podle statistik indonéského ministerstva zdravotnictví přesáhla smrtelná bilance covidu-19 ve středu 100 tisíc. Od začátku pandemie se koronavirem v této zemi s více než 270 miliony obyvatel nakazilo přes 3,5 milionu lidí.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno