Kate Palmerová z velšské vesnice Pengam šla v neděli na pravidelnou procházku se svými třemi syny. Dvouletý Louis-Arthur uklouzl na kameni a spadl do prudké řeky. Jednatřicetiletá matka okamžitě skočila za ním, jenže rychlý proud ji stál a k synovi se nedostala.

„Stalo se to všechno tak rychle. Držel mě za ruku a najednou uklouznul. Skočila jsem za ním, ale nedokázala jsem se až k němu dostat. Potom do vody skočil i Lucas, úplně bez přemýšlení. Louis asi zapojil nějaký mód s názvem ‚přežití‘, protože se mu podařilo převalit na záda tak, že měl hlavu nad vodou,” řekla Kate.

Mamince se nakonec podařilo postrčit Lucase k malému bráškovi, který nakonec dvouletého chlapce přiblížil ke břehu tak, aby ho mohl na břeh vytáhnout pětiletý bratr Lawson.

 „Byla jsem opravdu hodně překvapená tím proudem. Jsem dobrý plavec a řeka se zdála být klidná. Když jsem tam ale skočila, najednou jsem neměla vůbec nic pod nohama,“ řekla Kate s tím, že panikařit začala teprve tehdy, až všichni bezpečně dorazili domů. 

 „Jsem vděčná, že jsme všichni v pořádku. Nevím, co by se stalo, kdyby Lucas nejednal tak rychle,“ dodala maminka Kate.

Lucas je superhrdina.   

Čtěte také:

Zdroj: WalesOnline/Rob Browne

Předchozí článekVideo: To je radosti. Krávy skákaly nadšením, když je farmář po zimě poprvé pustil ven.
Další článekPřed lety byl Honza bezdomovec, který se pokusil o sebevraždu. Teď ušel 10 tisíc kilometrů pěšky Jižní Amerikou.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno