Muž z Alabamy nosil po deset let každý měsíc do lékárny peníze, aby tak pomohl lidem, kteří neměli na léky. Věděla o tom jen lékárnice, další lidé to zjistili až po jeho smrti na začátku roku. Po jeho vzoru dnes do „lékového fondu“ přispívají i další obyvatelé tamější komunity.

Hody Childress žil v posledních letech ze skromných úspor v malé vesnici Geraldine v americkém státě Alabama. Zhruba před deseti lety vešel do místní lékárny, vzal si stranou její majitelku Brooke Walkerovou a zeptal se jí, zda je v okolí hodně lidí, kteří si nemohou dovolit léky.

„Odpověděla jsem, že je to bohužel dost časté,“ řekla Walkerová listu The Washington Post a pokračovala: „Podal mi stodolarovou bankovku a řekl, ať ji použiji pro kohokoliv, kdo to bude potřebovat. Ale hlavně jsem o tom neměla říkat živé duši.“

Kdyby se lidé ptali, měla jim Walkerová podle Hodyho přání říkat, že je to boží milost. Hody pak do lékárny se stejným obnosem docházel každý měsíc až do loňského roku, kdy mu to znemožnila chronická obstrukční plicní nemoc.

Když na Nový rok ve věku osmdesáti let zemřel, rozhodla se lékárnice říci o této nebývalé štědrosti jeho rodině. Hodyho dobrosrdečnost totiž za ty roky pocítily stovky lidí, když jeho peníze obvykle pomohly pacientům, kteří neměli zdravotní pojištění.

Jediný další člověk, který o příspěvcích pana Childresse věděl, byla jeho dcera Tina Nixová, jíž se s tím svěřil krátce před smrtí. „Ani nechtěl vědět, komu tím pomohl, prostě chtěl lidi obdarovat,“ řekla s tím, že její otec byl dobrosrdečný celý život. „Měl to zkrátka v srdci. Nikdy v životě moc neutrácel, ale vždy dal, co mohl.“

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekOcenění za odpovědnou péči o krajinu dostaly čtyři farmy
Další článekMěsto Příbor začne recyklovat kuchyňský odpad, bude z něj vyrábět bioplyn

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno