Modelky mají stále velikost 36, většina žen má ale velikost nad 40, říká majitelka modelingové agentury s tím, že čísla se tedy vůbec neshodují.

Rozmanitost se v posledních letech stala heslem módního průmyslu. Na obálkách časopisů už občas vidíme ženy, které mají větší velikost, na mole je však situace stále odlišná.  Australská ředitelka modelingové agentury se proto rozhodla, že na týdnu módy v Sydney uskuteční vůbec první módní přehlídku, kde budou předvádět pouze ženy s velikostí nad 40.

„Můžeme touto přehlídkou rozbít všechny staré a předpojaté představy o tom, kdo může být modelkou a jak skutečně vypadá žena,“ řekla Chelsea Bonnerová, která na týden módy pozvala šest místních značek, které navrhuí oblečení pro ženy ve velikostech 40-52. Když se modelky ukázaly na mole, bylo to vůbec poprvé v 26-leté historii australského týdne módy, kdy na mole předváděly modelky větších velikostí.

Módní návrhářka Kerry Pietrobonová, která v roce 2012 založila plus-size značku Harlow, uvedla, že přehlídka byla připomínkou toho, že móda je skutečně pro každého. „Jako člověk jsem se cítila jako občan druhé kategorie, jako módní návrhářka jsem vždycky měla pocit, že naše plus-size móda ani není za módu považována,“ přiznala.

FOto: ausfashionweek

Další značka, Embody Women, která vyrábí oblečení všech velikostí, předvedla zajímavé obleky a přiléhavé modely. Jak zdůraznila zakladatelka značky Natalie Wakelingová, oblečení neskrývají plnější postavu, snaží se ji oslavovat.

Foto: ausfashionweek

Ředitelka modelingové agentury Bonnerová vysvětlila, že návrháři, kteří se nezaobírají většími velikostmi, dávají svoji 100 procentní energii na 20 procent populace. ,,Je to obrovský trh, o který přicházejí. Přicházejí o krásné a stylové ženy. Jsem jedna z nich,“ řekla s tím, aby módní průmysl myslel také na ženy větších velikostí. „Udělejme z normální ženy ikonu na mole, v módních časopisech, v kampaních, v obchodech,“ dodala na závěr Chelsea.

Foto: ausfashionweek

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekPřed 60 lety odešel do důchodu, pak si to rozmyslel a pracuje dodnes
Další článekVídeň zlepší podmínky pro chodce. Rozšíří chodníky, vytvoří nevé pěší zóny a vysadí stromy

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno