Od začátku letošní fotbalové sezony budou hráči v rumunské 1. lize nastupovat na hřiště se štěňaty z útulků. Během tradičních nástupů budou štěňata držet v náručí a upozorňovat tak na útulky a záchranné stanice, odkud si mohou lidé psy adoptovat. Informuje o tom Rumunská fotbalová federace.

Vůbec poprvé se na zatoulané psy mohli diváci podívat před derby mezi Dynamem Bukurešť a FCSB. Kampaň Umple golul din viața ta! (Vyplňte mezeru ve svém životě) spustila nejvyšší rumunská fotbalová soutěž ve spolupráci s útulky z celé země. Právě v Rumunsku je totiž v porovnání se zbytkem Evropy rekordně velký počet zatoulaných a zaběhlých psů, kteří končí v zařízeních pro opuštěná zvířata.

Každý pes na hřišti na sobě má jmenovku a jinak barevný šátek, podle kterého bude možné jej potom najít na webových stránkách. Po prvním zápase si lidé adoptovali 11 z celkových 92 psů, kteří ještě na své budoucí majitele čekají. Podle prohlášení asociace jsou také všechna představovaná štěňata naočkovaná, vykastrovaná, po odčervení a připravená k okamžité adopci.

Foto: Protectiaanimalelorcji

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekTitul Strom roku získala Zpívající lípa. Už dříve se dostala do znaku obce Telecí i na poštovní známku
Další článekNávrat ztraceného kocoura. Majitelé ho po deseti letech našli pár kilometrů od domu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno