Společnost Google se rozhodla bojovat proti změně klimatu pomocí své aplikace Google Maps tím, že svým uživatelům během vyhledávání kromě nejrychlejší trasy nabídnou i tu, kterou zanechají pokud možno nejmenší dopad na ekosystému planety.

Data společnost získává od Národní laboratoře pro obnovitelné zdroje energie (NREL). Nejlepší trasa se pak na jejich základě v aplikaci objeví se symbolem malého zeleného listu. Dostupné budou informace o tom, jak dlouho bude cesta trvat a kolik paliva řidič může ušetřit.

Společnost se soustředí také na leteckou dopravu. Výpočty budou specifické pro každý let i sedadlo. „Novější letadla obecně méně znečišťují než starší stroje,“ uvedl Google. „Emise se zvyšují u premium economy class a sedadel první třídy, protože zabírají více místa a představují větší podíl na celkových emisích,“ dodala společnost podle serveru CNN.

Google odhaduje, že tato funkce může zabránit vniknutí až 1 milionu tun uhlíkových emisí do atmosféry. To se rovná odstranění přibližně 200 tisíc aut ze silnice. Funkci společnost zavádí zatím pouze ve Spojených státech, očekává však, že během příštího roku bude dostupná i v Evropě.

Vylepšení aplikace slibuje i těm, kteří už ekologických možností přepravy využívají – cyklistům. Těm bude poskytovat informace o trase takovým způsobem, že nebudou nuceni neustále sledovat obrazovku svého zařízení. Lite navigation, jak se funkce jmenuje, bude dostupná v následujících měsících. Informuje o tom server Engadget. Zároveň poskytne i informace ke sdíleným kolům a koloběžkám, konkrétně kde se nachází nejbližší stanice s možností vypůjčení a kolik jich je momentálně dostupných.

Předchozí článekSupermarket zavede pokladny s možností popovídat si s personálem, chce tím předcházet samotě seniorů
Další článekRodák odkázal městečku na severu Francie byt v Monaku, má hodnotu 190 milionů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno