Šťastný konec měla záchrana psa, který na Havaji spadl do vulkanické trhliny aktivní sopky Kilauea. Na záchraně zvířete se podílel nadšenec do vulkánů Kawika Singson, jenž neváhal do téměř osm metrů hluboké trhliny slézt a psa, který na místě strávil dva dny, vytáhnout.

Singson je na havajském ostrově známý tím, že se v honbě za pořízením fantastických snímků neváhá přibližovat k aktivním vulkánům do těsné blízkosti.

Když se začátkem února místnímu šestnáctiletému chlapci jménem Cody zatoulala fenka Malka, která spadla do sopečné trhliny, obrátil se hoch s prosbou o pomoc zcela pochopitelně právě na Singsona.

„Dostal jsem zprávu o psovi, jenž spadl do sopečné trhliny v tropickém deštném pralese. Vydal jsem se tak na zhruba 100 mil (cca 160 kilometrů) vzdálený výlet, abych se pokusil zvíře zachránit,“ svěřil se Havajec ve videu, které zveřejnil na sociálních sítích.

Zatoulaného psa se mu společně s dalšími kolegy podařilo najít díky GPS obojku, který měla fenka na krku. Když Singson dorazil na místo, začal pomocí lezeckého vybavení postupně do trhliny slaňovat. Ačkoliv v trhlině nebyla láva, podle deníku Daily Mail riskoval vystavení se náhlému zvýšení teploty vzduchu a toxickým plynům.

Vystrašenou fenku se mu po chvíli podařilo dostat do bezpečí. Pes, který na záchranu čekal bez vody a potravy dva dny, vyvázl z incidentu bez zranění.

„Další šťastný konec. Dostali jsme Malku ven. Bez GPS obojku bychom ji ale nikdy nenašli. Hodilo se i to, že jsem drobné postavy. Někdo větší než já by se trhlinou neprotáhl,“ uzavřel Singson na zveřejněných záběrech.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekHonduras zakáže povrchovou těžbu. Ničí přírodu a ohrožuje zdraví
Další článekSvatba v maskáčích. V Kyjevě se stali manželi voják s vojandou

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno