Kirk Douglas odešel na začátku února tohoto roku. Slavného herce, který se dožil krásných 103 let, si veřejnost bude pamatovat pro jeho obrovský přínos pro film.

A nejen to. Kirk se svoji ženou Anne v minulosti založili nadaci Douglas Foundation. Ta se zaměřuje především na podporu zdravotnických a vzdělávacích zařízení pro děti.

Kirk během své úspěšné kariéry nashromáždil značné jmění, které se odhaduje na 60 milionů dolarů, tj. v přepočtu na skoro miliardu a půl českých korun. Podle informací, které uveřejnil britský Mirror, se ale rozhodl všechno rozdělit na dobročinné účely.

Celkem 50 milionů dolarů dostane k dispozici Douglasova Nadace, Zbylých 10 milionů si rozdělí Univerzita sv. Vavřince, divadlo, církev a dětská nemocnice v Los Angeles.

Když na počátku února odešel, truchlil nad jeho ztrátou celý filmový svět, včetně jeho syna Michaela Douglase. Ten otci věnoval dojemná slova rozloučení: „Pro mě a mé bratry Joela a Petra to byl prostě táta, pro Catherine úžasný tchán, pro vnoučata milující dědeček a pro manželku Anne skvělý choť. Dovolte mi, abych uzavřel slovy, která jsem mu řekl o jeho posledních narozeninách a která zůstanou vždy pravdivá. Tati – moc tě miluji a jsem tak hrdý, že jsem tvůj syn,“ napsal ve svém loučení Michael. 

Kirk tak dokázal, že byl opravdovou hvězdou. Tou, která nebude nikdy zapomenuta.

Zdroj: Shutterstock

Čtěte také:

Úvodní foto: PA Images

Předchozí článekNa Slovensku se děti ve školách budou učit o ochraně zvířat.
Další článekRestaurace otevřela dřív, aby si děvčátko s leukémií dalo své oblíbené jídlo.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno