Švédský oděvní řetězec H&M založil společný podnik s německou recyklační skupinou Remondis, který bude sbírat, třídit a prodávat použité a nepotřebné oděvy a textil. Druhý největší prodejce oděvů na světě to oznámil na svém webu. Odvětví rychlé módy hledá způsoby, jak omezit svou uhlíkovou stopu – reaguje tak na rostoucí požadavky investorů na větší odpovědnost za životní prostředí. Zmíněné firmy budou mít ve společnosti Looper Textile každá poloviční podíl. Jejich společný podnik plánuje letos v Evropě prodloužit životní cyklus asi 40 milionům kusů oblečení, uvedl řetězec H&M. Nová firma doufá, že ho budou „jako dodavatele surovin upřednostňovat společnosti a inovátoři, kteří se zabývají dalším prodejem a recyklací textilu“.

Looper Textile bude testovat nové systémy sběru a zavádění automatizovaných technologií. Jako příklad švédský řetězec uvedla „třídění pomocí blízké infračervené technologie“.

,,V současné době přijde v Evropské unii do sběru méně než 40 procent použitého oblečení, 60 procent použitého textilu tedy končí v odpadu,“ uvedla šéfka Looper Textile Emily Bolonová. ,,Doufáme, že se díky vybudování infrastruktury a řešení pro sběr a třídění posuneme o krok blíž k cirkulární ekonomice,“ dodala.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekPro módní návrhářku z Českolipska se stala životní filozofií udržitelná móda
Další článekDva týraní sloni zachránění z mexického cirkusu konečně našli lásku

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno