Cesty života jsou nevyzpytatelné. Na vlastní kůži to poznala Rita Gaviola z filipínského města Lucban. Když měla 13 let, každý den stála na ulici a snažila se své rodině zajistit lepší život.

Jeden den se na ni konečně usmálo štěstí. Všiml si jí filipínský fotograf Topher Quinto Burgos. Ikdyž byla ve starých šatech, podvyživená a ušpiněná, její vzhled ho zaujal a jednoduše si mladé děvčátko vyfotil. A právě tento snímek jí změnil život o 180 stupňů.

Rita vrostla v chudobě. Její otec byl popelář a matka se starala o dalších 6 dětí. Nikdo z nich nechodil do školy, rodina měla sotva co jíst. Proto Rita každý den chodila prosit o pomoc na ulici, aby rodině dala druhou šanci na lepší život a svým rodičům pomohla.

 Fotograf Burgos byl přímo očarovaný její přirozenou krásou. Snímek proto sdílel na sociálních sítích a právě to byl ten moment, kdy se Ritin život začal měnit.

Rita je původem z etnické menšiny Badjao a její fotky se na internetu rychle začaly šířit pod přezdívkou „Badjao girl“. Fotografie zaujaly i filipínské královny krásy, které se rozhodly rodině okamžitě pomoci.

Za pár měsíců dostala Rita příležitost pracovat jako modelka pro několik prestižních značek. Objevila se i v několika seriálech v televizi.

Díky Ritě se rodině daří mnohem lépe. Všichni sourozenci chodí do školy, jsou šťastní a děkují za pomoc dobrým lidem.

Díky práci byla schopná Rita své rodině dopřát i lepší bydlení. Každý sen totiž může vyrůst.

Už jste četli?

Zdroj: The Guardian. Foto: Topher Quinto Burgos/Rita Gaviola

Předchozí článekStromy života pro Litomyšlata. Za každé narozené miminko zasadí ve městě jeden strom
Další článekMladá žena bojovala s poruchami příjmu potravy, dnes lidem svými fotkami otevírá oči

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno