Každé ráno rodiče vystrojí své děti do školy, do které je má dopravit školní autobus. Vždy usměvavá řidička Janet na své malé cestující nedala dopustit a také v ten osudný den je chtěla bezpečně dopravit do školy. Janet tradičně vyzvedla 40 školáků, když si všimla hustého dýmu vycházejícího z kapoty školního autobusu.

Janet okamžitě zastavila a začala s evakuací dětí. Když autobus zachvátil obrovský požár, Janet se podařilo všechny děti dostat do bezpečí. Když přijeli hasiči, Janet už byla ze všemi dětmi venku.

Úřady se domnívají, že požár způsobila elektrická porucha, která se nedala předvídat.

school bus charred remains after the fire
Foto: Facebook.

Ředitel školy Brian DeGonzague uvedl, že ho ani trochu nepřekvapilo, jak Janet zareagovala. „Když vidí dítě v nouzi, vždy zakročí.“ Janet navíc odmítla jakékoliv uznání, nebo pochvalu za svůj hrdinský čin. „Když jsem si s ní o tom povídal, řekla: Briane, udělala jsem to proto, že miluji své děti,“ řekl ředitel školy. „To, co udělala, je naprosto výjimečné,“ dodal.

bus driver Janet O'Connell
Foto: Youtube.

Škola Janet nakonec za zásluhy ocenila. „Jsme nesmírně vděční za to, že jsou všichni v bezpečí. Je to díky naší Janet. Jsme také hrdí, že naši studenti ukázali, jaký mají skvělý charakter, všichni si navzájem pomáhali.“

two-photo collage. on the left there is a picture of the burning school bus. on the right there is a picture of the school bus charred remains.

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekHrdinský čin poslíčka s pizzou z Indiany. Z hořícího domu vytáhl pět dětí
Další článekV přírodě žije o 40 procent víc tygrů, než se dosud ochranáři domnívali

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno