Když byl dítě, jeho máma trpěla silnými depresemi a on se ji snažil každý den rozveselovat. „Chodil jsem za ní a snažil se napodobovat všelijaké věci, abych ji rozesmál. Obětoval bych vše, aby jí bylo lépe,“ řekl v rozhovoru pro CBS. Kromě toho se Jim celé dětství bál, že jeho rodiče umřou předčasně, oba dva byli totiž silní kuřáci. „Moje máma mi navíc řekla, že se jí stále zhoršuje myšlení a tak by mohla klidně zemřít hned. Tyto věty se mnou hluboce otřásly,“ zavzpomínal Jim.

Jim byl nejmladší ze čtyř dětí. Jeho otec byl účetní, který v 51 letech přišel o práci a všechno se změnilo. Tehdy 12-letý Jim Carrey chodil do školy a spolu se sourozenci ještě pracovali na nočních směnách v továrně. Rodina tak mohla ušetřit na nájem, jenže ve fabrice byly nelidské podmínky a dětí tam nevydržely pracovat. Rodina tak byla nucena odstěhovat se ze svého domu do obytného auta. Šestnáctiletý Jim tak opustil nejen domov, práci, ale i školu a kamarády. „Neměli jsem domov, každý den jsme muselo bojovat o místo na spaní a také o jídlo,“ pokračoval Jim, který si je jistý, že bez zoufalství se lidé v životě nic nenaučí.

Foto: Instagram/Jim Carrey here.

Několik měsíců tak rodina žila v karavanu. Jim a jeho bratr spali ve stanu vedle obytného auta. „Vyrůstal jsem v Kanadě, takže jsem si myslel, že jdeme jenom stanovat,“ žertoval Jim v jednom ze svých komediálních vystoupení.

Foto: Instagram/Jim Carrey here.

Aby pomohl rodičům v těžké situaci, pracoval v ocelárně a po večerech vystupoval ve stand-up comedy klubech, kde se mu na začátku vůbec nedařilo. „Pokud by se moje kariéra herce nijak nerozvíjela, pravděpodobně bych v ocelárně pracoval dodneška,“ dodal s humorem.  Nakonec se finanční situace rodiny zlepšila a Jim se rozhodl stát se profesionálním komikem. O několik let později se z něj stala světová filmová hvězda. „Na Zemi nemůže být kreativní člověk, který by neměl extrémní vrcholy a pády, v opačném případě je to nudný člověk,“ uzavřel náročné období Jim Carrey.

Foto: Instagram/Jim Carrey here.

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekEliška dává šanci starým a nemocným psům. Uzdravuje psí duše, díky ní dožívají jako v ráji
Další článekSupermarket zavede pokladny s možností popovídat si s personálem, chce tím předcházet samotě seniorů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno