Pohádky se dějí i v normálním životě. To je případ švédské spisovatelky Emmy Abrahamson, která svou životní lásku poznala v roce 2006 na lavičce v parku. Bezdomovec Vic Kocula, původem z Ameriky, ji zkrátka učaroval.

Švédská autorka během svého pobytu v Amsterdamu zrovna odpočívala na lavičce v parku, když se ji odvážil oslovit neznámý muž. Na první pohled bylo spisovatelce jasné, že nejde o dobře situovaného muže, ale o bezdomovce. „Byl velmi špinavý a jeho vlasy byly dlouhé a neupravené. Začali jsme si povídat a já jsem si všimla, že má ty nejkrásnější hnědé oči, jaké jsem kdy viděla. A hned mě také rozesmál,“ popsala Emmy pro pořad s názvem This Morning na kanálu itv. Okamžitě si porozuměli a domluvili si tak další setkání.

Když se Emmy bez předsudků s Vicem setkala v tom samém parku podruhé, konečně zjistila, jak se věci mají. Ukázalo se, že Vic pochází z Ameriky a chtěl procestovat Evropu. Došly mu však finanční prostředky a přišla řada dalších špatných rozhodnutí, která Vica odsoudila k životu na ulici. Navíc, když byl Vic na dně, sáhnul po lahvi alkoholu. A to jeho situaci ještě zhoršilo. Nakonec se Vicovi alkoholu podařilo zbavit, jenže už bylo pozdě. Přišel o všechno, co měl.

Emmy zanedbaný muž na první pohled učaroval natolik, že všechny předsudky hodila za hlavu. Jenže se objevila další překážkou a to byla vzdálenost. Emmy totiž žila v době jejich seznámení ve Vídni, kam se musela vrátit. Protože Vic neměl ani telefon, tak vlastně ani neexistoval způsob, jak by spolu mohli zůstat v kontaktu. Emmy ale přesto nechala Vicovi své telefonní číslo a doufala, že se nějak spojí.

Vic ale nic nenechal volně plynout a šetřil peníze na vlak do Vídně. Když se mu to podařilo, mohl se Emmy konečně ozvat. „Nemohla jsem na něj přestat myslet. O tři týdny později mi v pondělí ráno volalo neznámé číslo. Byl to Vic, který mě přijel navštívit do Vídně. Od té doby jsme spolu,“ komentovala šťastně začátky jejich vztahu Emmy v pořadu This Morning.

Credit: ITV/This Morning
Foto: ITV/This Morning

Emmy pomohla Vicov odrazit se ode dna a získat lepší život. Vic prý dokonce s její pomocí vystudoval, aby nakonec mohl pracovat jako strojní inženýr, což se mu také podařilo. A dvojici se začalo dařit i v rodinném životě. Vzali se a narodila se jim dvojčata. Autorka se chtěla o šťastný příběh podělit s okolím, proto se jím odhodlala inspirovat se i ve vlastní tvorbě. Vydala autobiografickou knihu jménem Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví.

Emmy and Vic in the garden of their home in Sweden 
Foto: Jakob Hyden.

S Vicem jsou svoji už 17 let a jsou jasným důkazem toho, že to může klapat i lidem z odlišných poměrů.

Vic with twins Til (right) and Desta
Foto: dailymail.co.uk

Čtěte také:

Zdroj: Příběhy Blesk.

Předchozí článekV ČR vznikne nová chráněná krajinná oblast, stane se jí Soutok na Břeclavsku
Další článekNapiš článek o svojí hrdince! Březen je měsíc žen na Wikipedii

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno