Johnny Depp se vrátil! Na úterním zahájení festivalu v Cannes byl americký herec hvězdou červeného koberce. Nejprve v černých brýlích a později bez nich rozdával autogramy a fotil se s fanoušky. V závěru večera sklidil sedmiminutový potlesk vestoje za zahajovací snímek Jeanne Du Barry, v němž ztvárnil francouzského krále Ludvíka XV.

Jedná se o první film, v němž devětapadesátiletý hollywoodský herec dostal hlavní roli od chvíle, kdy vyhrál ostře sledovaný soud s exmanželkou Amber Heard.

Francouzská Riviéra Deppa přivítala s otevřenou náručí. Lidé tu na něj čekali s transparenty, na nichž bylo napsáno „Blahopřejeme, Johnny“ nebo „Moc nás to mrzí“ doprovázené obrázkem srdíčka. Na červeném koberci fanoušci podle agentury AP opakovaně provolávali Deppovo jméno. Herci trvalo pět minut, než se prodral davem a lesem vztyčených rukou, které si na něj chtěly sáhnout.

Johnny Depp greets fans during the opening ceremony
Pic:AP
Foto: AP

Ředitel festivalu Thierry Fremaux hájil rozhodnutí začít přehlídku s Deppem. ,,Ten jeho médii neustále propíraný soud mě opravdu nezajímá. Zajímá mě jediná věc: Depp jako herec,“ citovala jej agentura AFP.

Snímek Jeanne du Barry se jmenuje podle milenky krále Ludvíka XV., kterou ztvárnila sama režisérka Maïwenn. Jeanne du Barry se narodila jako nemanželská dcera chudé pařížské švadleny a vyrůstala v klášteře. Díky své inteligenci, půvabu i volnějším mravům pak stoupala po společenském žebříčku. Z prodavačky, kurtizány a šéfky luxusního nevěstince se proměnila v poslední milenku Ludvíka XV.

Ve filmu mezi francouzským králem a jeho milenkou, teď už hraběnkou Jeanne du Barry, vzniká vášnivý vztah. Ona se navzdory všem konvencím a mravům stěhuje do Versailles, kde však příjezd, oblékání a způsoby bývalé prostitutky vzbudí skandál. Madame du Barry žila v letech 1743 až 1793, vláda Ludvíka XV. trvala bezmála šedesát let.

Úterní slavnostní premiéra filmu v Cannes skončila sedmiminutovým potleskem vestoje a jedna divačka v zadních řadách při závěrečných titulcích plakala, zmiňuje v recenzi server Variety.com. Podle něj měla také režisérka Maïwenn slzy v očích, vzhledem k Deppově angažmá na projekt obtížněji sháněla peníze.

Čtěte také:

Zdroj: Aktuálně.


Předchozí článekU Lipna vznikla nová rezervace divokých koní a zubrů
Další článekV Liberci se do jarního úklidu zapojilo skoro 1900 lidí

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno