„Každý je vítaný u našeho stolu.“ To je motto jeho restaurací.

Všichni ho známe jako zpěváka, fešáka a herce. Jenže Jon Bon Jovi dokazuje, že myslí také na ostatní. Málokdo ví, že pomáhá lidem v nouzi.  Je ředitelem organizace Soul Kitchen a otevřel už dvě restaurace. Ty poskytují zadarmo jídlo lidem, kteří si ho nemohou dovolit.

Foto: Instagram jbjsoulkitchen

V praxi to funguje tak, že menu nemá přesně stanovenou cenu. Je pouze na hostovi, jestli zaplatí. Když se někdo rozhodne zaplatit, peníze putují do nadace, která pomáhá lidem bez domova.

Lidé, kteří v restauraci pracují, jsou dobrovolníci. Možná proto je motto restaurací. „Každý je vítaný u našeho stolu.“ V podniku nelze udělat rezervaci a všichni hosti sedí u jednoho stolu.Aby navzájem poznali své životní příběhy.

První restauraci zpěvák otevřel už v roce 2011 v New Jersey, kde se narodil. Druhá restaurace vznikla v roce 2016 v oblasti řeky Toms River, kde řádil hurikán Sandy.

„Naším posláním je přinést pozitivní změny a pomáhat lidem bez domova. Naše jídla nemají stanovenou přesnou cenu. Takže, když je někdo v nouzi, je vítaný a může nám pomoci v kuchyni, nebo na naší zahrádce,“ uvedl populární muzikant.

A letos se lidé dočkají třetí restaurace, už tento čtvrtek.  V ní tentokrát bude myslet na studenty. Zpěvák upozorňuje na to, že lidé, kteří si nemohou dovolit plnohodnotnou stravu, jsou všude. I mezi studenty.

Foto: Instagram – jbjsoulkitchen

Jsou lidi, které vidíte v kostele. Jsou to děti, které chodí s Vašimi dětmi do školy. I teď mohu vyjmenovat minimálně pět lidí, kteří jsou bez domova, ale nevypadají tak“, řekla pro CBS News manželka zpěváka, Dorothea Hurley, která přišla s tou skvělou myšlenkou.

Jon Bon Jovi chce, aby se i v této oblasti šířila osvěta. „Lidé velmi málo přemýšlí o jídle, proto studenti jedí většinou jen těstoviny. Bohužel je to někdy jediná věc, kterou si studenti mohou dovolit.“

A právě jim zpěvák chce pomoci. Studenti si tak už od pátku budou moci pošmáknout na tříchodovém menu v restauraci. Protože i studenti musí myslet na svoji životosprávu a na své zdraví.

Foto: Instagram – jbjsoulkitchen

 Zdroj: Dobré noviny. Úvodní foto: Getty,planetorock.com

Předchozí článekFilantropický rekord! Manželé chemici věnují na vědu 200 milionů korun.
Další článekČína zakáže jednorázové plasty! Jeden z největších výrobců odpadu začíná jednat.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno