Když se 17 letý Chase Dahlkes z amerického Wisconsinu vrátil domů po oslavě Dne obětí války, uvědomil si, že ztratil peněženku. „Když jsem přišel domů, prohledal jsem všechny své věci. Peněženka tam bohužel nebyla,“ řekl Chase pro portál WFRV.

Naštěstí peněženku našel 11 letý Vince s tatínkem, když se spolu procházeli v místním parku. Na průkazce ze školy zjistili adresu majitele. Ani minutu neváhali a vydali se peněženku vrátit.

„Naše telefony nám ukazovali, že někdo stojí před našimi dveřmi. Celá rodina jsme byli na zahradě našeho domu,“ řekla Chaseho máma Michelle.

Chlapcovi nakonec dveře otevřel její manžel Jason. Daroval mu dva dolary, které měl jeho syn v peněžence. A napadlo ho, že by pro malého chlapce mohl udělat víc. „Stále jsem byl v šoku, že ten chlapec udělal tak milé gesto,“ řekl Jason.

Foto: Facebook/Michelle Dahlke

Chlapcovu rodinu se jim podařilo vypátrat přes Facebook, kde Michelle příběh sdílela. „Podařilo se nám zjistit, že Vinceho tatínek překonal koronavirus, přesto bohužel ztratil práci. Přišel tedy o příjem, přesto rodina poctivě peněženku vrátila a to nás dojalo,“ řekla Michelle.

Podle Vince se tatínek do práce v masokombinátu vrátit po koronaviru nemohl. Chlapec byl však rád i za dva dolary. „Dostali jsme dva dolary a já jsem měla obrovskou radost. Navíc, dělat dobré skutky, o tom je život,“ řekl nadšený Vince.

Pro celou rodinu Dhaklesových však vrácení peněženky znamenalo mnoho. Založili tak kampaň na podporu Vinceho rodiny. Zatím se jim podařilo vybrat přes 10 tisíc dolarů.

Dobrý skutek se tak chlapci a jeho rodině vrátil několikanásobně.

Už jste četli?

Zdroj: WFRV.

Předchozí článekNejvětší nákup půdy pro ochranu přírody. V Austrálii vznikne národní park, domovem bude pro ohrožená zvířata
Další článekMistr ve photoshopu opět baví svět svými výtvory. Skrývá se v nich humor i moudrost. Podívejte se

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno