Přátelství nezná meze. A jasným důkazem toho jsou jezevec s kojotem. Skrytá senzorová kamera pořídila vzácný záběr, zachytila totiž tyto dvě zvířata, jak spolu putují noční krajinou ve velmi přátelské atmosféře.

Takový jev doposud nebyl zachycen. Záběry ukazují moment, kdy kojot čeká, až ho jeho společník jezevec dožene, a laškovně u toho poskakuje. Poté dvojice vejde společně do tunelu a ztratí se ve tmě.

Kojot trpělivě čeká u vchodu do kanalizační trubky. Pak vyskočí na trávu, zavrtí ocasem a rozhlíží se, aby zjistil, jak daleko je jeho doprovod. Dvojice potom míří tunelem dál. Kojot, jakožto rychlejší zvíře, vede a jezevec ho kolébavou chůzí následuje. „Je známo, že jezevci a kojoti společně loví, poprvé však byli viděni při společném putování, a to ještě na místech, kde se v přírodě nachází člověkem vytvořené konstrukce,“ napsala na svůj Twitter nezisková organizace Peninsula Open Space Trust (POST).

Studie ukázaly, že tato dvě zvířata se při lovu doplňují. Kojot je rychlejší a lépe kořist dohoní, jezevec však zase lépe hrabe a dokáže se ke kořisti dostat, pokud se ta někam ukryje. Často spolu takto pronásledují třeba sviště. Možná že právě na jejich lov měli namířeno,“ doplňuje POST.

Nezisková organizace má v oblasti rozmístěno více než 50 dálkových senzorových kamer. Poznatky pomáhají organizaci zvýšit míru bezpečnosti pro volně žijící živočichy, především na místech, kde se jejich cesty protínají s těmi lidskými.

Čtěte také:

Zdroj: Eva Sinkovičová, Wave Rozhlas.

Předchozí článekPaříž staví 1000 kilometrů nových cyklotras. Počet cyklistů radnici šokoval.
Další článekStoletý stařeček chodil každý den 25 kilometrů, aby žebral v ulicích. Peníze si nikdy nenechal.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno