Kanada oznámila vyplacení jednorázové částky 500 kanadských dolarů (přes 8 tisíc korun) pro každého seniora. Peníze mají lidem pomoci uhradit náklady na živobytí v době pandemie.

Podle odhadů má právo získat finanční podporu přes 7 miliónů seniorů. Informovala o tom zpravodajská agentura AFP. „Poslední několik týdnů bylo těžkých především pro seniory a jejich rodiny,“ řekl premiér Justin Trudeau.

„Našim rodičům a prarodičům po celé zemi nejvíce hrozí to, že onemocní koronavirem. A právě pro ně to může mít nejhorší následky,“ dodal Trudeau.

Pandémie podle jeho slov odhalila nedostatky v pečovatelských domech, kde zaznamenali 80% všech kanadských úmrtí na COVID-19. Krize došla tak daleko, že do pečovatelských domů musela vláda poslat armádu, aby vojáci pečovatelům pomohli.

Kvůli přísným opatřením zůstala spousta seniorů izolovaná doma a musí platit další výdaje. Například donášku za léky na předpis a potraviny. „To znamená, že nemohou využívat výhody nakupování v obchodech,“ doplnil Trudeau.

Hodně těžko to doléhá na jejich finanční situaci a psychický stav. Chceme jim pomoci,“ doplnil ještě premiér na tiskové konferenci.

Čtěte také:

Zdroj a Foto: TASR/AP

Předchozí článekSpeciálně vycvičení psi zachránili před pytláky už 45 jihoafrických nosorožců
Další článekOchranáři skoupili pozemky v kraji bohyň v Žítkové. Chtějí bránit komerci v druhově nejbohatší oblasti v Evropě.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno