Vypadá to jako scéna z béčkové americké komedie. Na velkém surfu pádluje skupinka opálených Kaliforňanů, na nebi není ani mráček a v čele výpravy vše v klidu pozoruje živá koza. Není to ale obyčejná koza. Jmenuje se Pismo a pomáhá dětem překonat strach z vody

Dvaačtyřicetiletý Dana McGregor vzal svoji kozu poprvé na vodu, když měl narozeniny. Nejdřív to vypadalo jako nebezpečná zábava, ale kalifornský surfař v Pismě objevil skryté vlohy – jízdu na vlnách si užívá a její klid se poté přenáší i na děti, které se bojí vody.

,,Poprvé to je opravdu strašidelné, ale když to děláte znovu a znovu, zjistíte, že to je ohromná zábava,“ řekla agentuře Reuters desetiletá Mileah Robbinsová, která absolvovala jízdu na surfu s kozou.

,,V surfování je svoboda, kterou jinde nenajdete,“ tvrdí Dana McGregor. Ten kromě Pismy chová ještě Grovera a se zvířaty na pláži přitahuje pozornost dětí i kolemjdoucích.

,,Surfování na vlnách, které nám dal Bůh, přináší do našich životů uzdravení a radost, svobodu a mír. Chci, aby to zažil každý,“ dodává surfař.

Čtěte také :

Zdroj: Aktualne.

Předchozí článekNejvyšší dřevostavba Evropy vyroste v Berlíně. Je ekologická a komunitně prospěšná
Další článekMajitel restaurace v Baltimoru jel 6 hodin za umírající zákaznicí. Chtěla naposledy ochutnat jejich brokolici

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno