Hrdinové dnešních dní dělají vše proto, aby pomohli pacientům, kteří jsou hospitalizovaní v nemocnicích. Lékař Joseph Varon po 256 dnech v nemocnici prosí lidi, aby se chovali zodpovědně a pomohli tak zastavit šíření koronaviru. Zveřejnil proto fotografii, která mnohým lidem otevírá oči. Informuje o tom portál CNN.

Joseph Varon je vedoucím lékařem v nemocnici United Memorial Medical Center v americkém městě Houston. Pracuje už 256. den bez větší přestávky a frustruje ho, že někteří lidé stále nedodržují nařízení.

Znepokojuje ho, když vidí, jak se lidé baví v barech, potkávají se v obchodních centrech, zatímco se v nemocnicích zvyšuje počet hospitalizovaných pacientů.

Pacienti podle jeho slov nebojují jen s koronavirem, ale i s pocitem osamělosti.

Když lékař přicházel na covidové oddělení, všiml si, že starší pán neleží v posteli. Snažil se dostat ven z pokoje, navíc plakal. Joseph se zeptal, co se děje. Stařeček mu odpověděl, že má už jen jediné přání – chce už být se svojí manželkou doma.

Lékař ho objal a snažil se ho utěšit. Tento dojemný okamžik zachytil reportér, který měl povolení zmapovat situaci na oddělení. Fotografii nakonec zveřejnil na sociální sítí a ta se okamžitě stala virální.

. Foto: facebook.com – Joseph Varon/Getty/Go Nakamura

Když Joseph objal tohoto pacienta, vzpomněl si na všechny ostatní, které musel takto utěšovat. „Nacházíte se v místě, kde jsou pouze lidé v ochranných oblecích. Je to velmi těžké a neosobní. Starší lidé se cítí osamělí a izolovaní, je jím opravdu velmi smutno,“ dodal.

Uvědomuje si, že hospitalizovaní se nachází ve velmi těžké situaci a potřebují cítit, že nejsou sami. Právě proto chodí do pokojů a věnuje pacientům chviličku svého volného času. Sám ale přiznává, že jsou dny, kdy lékaři a sestřičky nedokážou psychicky podpořit každého pacienta.

V náročné situaci se však nacházejí i všichni hrdinové dnešních dní. Joseph ani netuší, co ho drží při životě. Právě proto vyzývá všechny lidi, aby pomohli zastavit šíření koronaviru.

 Foto: facebook.com – Joseph Varon
 Foto: facebook.com – Joseph Varon

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekSkotové si uzákonili, že dámské tampony a vložky budou zdarma. Jsou první na světě
Další článekEkvádorská indiánka získala mezinárodní cenu za ochranu přírody

1 komentář

  1. Mony, krásný článek! Chci takto poděkovat i našim, českým lékařům, kteří tu boji pro nás a za nás za všechny! Díky i tobě! Držte se a bojujte!
    A všechny lidi prosím, chovejte se zodpovědně! Můžete to vyležet během dnů, nebo to ani nepoznáte. Ale žít pak s vědomím, ze jste to přenesli na někoho blízkého, kdo tomu podlehne?
    Všem přeji pevne zdravi!

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno