Desítky tisíc lidí přišli kvůli vládním opatřením o práci. Přes 63 tisíc pracovníků však dostalo šanci své rodiny uživit. Sází stromky a do konce června jich vysadí dalších 20 miliónů.

Abdul Rahman pracoval jako stavební dělník v Pákistánu. V koronavirové krizi přišel o práci. Ze dne na den. Měl pouze dvě možnosti, buď žebrat na ulici…nebo nechat svoji rodinu živořit bez jídla. O příběhu informovala agentura Reuters.

Vláda však přišla s programem, který tisícům lidí doslova vytrhl trn z paty. Každému, kdo přišel o práci, nabízí jít pracovat do lesa. „Kvůli koronaviru se všechna města zavřela a není tu žádná práce. Většina z nás by nedokázala své rodiny uživit,“ říká Abdul z provincie Pandžáb.

Abdul neváhal a okamžitě nabídku vlády přijal. Za práci na stavbě každý den vydělal 6 dolarů. Výsadbou stromků tak dokáže přežít on a jeho nejbližší.

Pákistán patří mezi nejméně zalesněné země. Lesy tvoří pouze 6% území a následkem klimatických změn se zalesněné území zmenšuje. V masivním sázení stromků tak vláda vidí naději na zlepšení.

Plán, podle kterého lidé vysadí až milion stromů, vláda schválila už před dvěma lety. Program po vypuknutí nákazy nejprve zastavili, poté nakonec vláda odhlasovala výjimku.

Pákistán má přes 24 tisíc případů nákazy. V lese najde práci až 63- tisíc pracovníků. Ti ovšem budou muset dodržovat přísná hygienická opatření. Budou pracovat v roušce a budou udržovat dvoumetrový odstup.

Tato tragická krize nám ukázala cestu a my jsme se jí chytili. Péče o přírodu zachránila tisíce lidí z vážných finančních problémů,“ říká vedoucí ochrany lesů Abdul Muqeet Khan.

Pracovníky plánuje vláda zaměstnávat tak dlouho, jak bude potřeba. Až 20 miliónů stromů lidé vysadí do konce června.

Čtěte také:

Zdroj: Reuters. Foto: FB: Billion Trees Tsunami Afforestation Project

Předchozí článekKambodža! Lucka s Alešem bojují s koronavirovou situací na druhém konci světa. Památky bez lidí a korupce.
Další článekVědci hlásí průlom ve vědě. Poprvé v historii našli paleontologové fosilii vodního dinosaura

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno