Chcete si procvičit mluvenou francouzštinu, ale nemáte s kým? Hledáte rodilého mluvčího, který by si s vámi popovídal? Teď máte šanci ho najít a zároveň pomoci francouzským seniorům překonat jejich osamělost, kterou zažívají v izolaci kvůli koronakrizi.

Jedná se o projekt francouzské organizace Oldyssey, o kterém referuje server The Local. Organizace si klade za cíl zvýšit ve společnosti povědomí o tom, jak žijí současní senioři, a pomoci jim, aby byl jejich hlas více slyšet. V rámci svého působení spustila projekt s názvem Share Ami, kterým se snaží spojit francouzské seniory s mladými lidmi z celého světa, kteří se učí francouzštinu.

Ačkoliv je tento projekt zaměřen spíše na mladé studenty, zapojit se do něj může takřka kdokoliv, kdo má chuť a čas procvičit si francouzskou konverzaci a tím pomoci seniorům překonat toto pro ně nelehké období.

Podle informací BBC se za posledních pár dní do projektu přihlásily skoro 3 tisíce lidí z různých zemí světa. Jedná se o obrovský nárůst – dříve totiž Oldyssey zprostředkovala pouze 30 spojení. Její spoluzakladatel Clement Boxebeld BBC sdělil, že takovou poptávku nečekali a je tak velká, že někteří studenti mohou čekat až měsíce, než jim bude přidělen senior. „Musíme ještě kontaktovat mnoho francouzských domovů důchodců, protože chceme celý projekt dělat opravdu pořádně,“ dodává.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekI hlas dětí může být slyšet. Osmiletá dívka vydala knihu o černošské pirátce. Mrzelo ji, že chudší děti neumí číst
Další článekVědci v Andách objevili 20 nových druhů zvířat a rostlin, včetně „vyhynulé“ orchideje

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno