Baltimorskou asijskou restauraci minulý týden oslovili příbuzní umírající ženy z Vermontu. Žena v posledním stadiu rakoviny totiž toužila ještě jednou ochutnat tamní vařenou brokolici. Majitel restaurace ani vteřinu neváhal a do 6 hodin vzdáleného Vermontu přijel jídlo uvařit.

Zeť umírající ženy Brandon Jones napsal majiteli restaurace Ekiben e-mail pozdě večer s tím, jestli by mu kdokoliv ze vzdáleného Baltimoru neposlal recept na vyhlášenou brokolici. „Děkuji za váš zájem, potkáme se ve Vermontu, kde všechno připravím,“ odpověděl ihned kuchař a majitel Steve Chu. Sedmatřicetiletého Brandona Jonese rychlá odpověď zaskočila. „Odepsal jsem mu, jestli ví, o jakém Vermontu mluvím.“ Šestihodinová cesta pro kuchaře ale nebyla žádný problém.

Jonesova umírající tchýně do baltimorské restaurace chodila pravidelně, kdykoliv jela kolem, a objednávala si vždy stejné jídlo – brokolicovou tempuru s čerstvými bylinkami, cibulí a rýžovým octem. „Vždycky nám říkala, že až bude na smrtelné posteli, chce si naposledy dát tuhle brokolici,“ vypráví její dcera Rona Jones pro televizi NBC.

Když Chu s kolegou za věrnou dvaasedmdesátiletou zákaznicí přijeli, věděli hned, o koho jde. „Restaurací proudí davy lidí, ale ona mezi nimi opravdu vyčnívala,“ upřesňuje majitel restaurace a dodává: „Miluje jídlo a vždycky nám to s radostí řekla. Je prostě skvělá.“

Celý příběh, který sdílel Brandon Jones na Facebooku, se na sociálních sítích začal rychle šířit. „Maminka z vděčnosti brečela, stejně jako já,“ uvádí na závěr Rona Jones a dodává: „Je to něco, co nikdy nezapomenu – tuhle pozitivní vzpomínku budu mít vždycky v sobě.“ O kuchařově dobrém skutku informuje deník Washington Post.

Foto: Dailymail.co.uk

Čtěte také:

Zdroj: The Washington Post, Wave news.

Předchozí článekKoza na vlnách. Surfující Pismo je hvězdou moře, pomáhá dětem překonat strach z vody
Další článekU Vyškova vznikne zhruba hektarový mokřad

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno