Osmiletý Harry Peksa z britského Wokinghamu je na více než měsíční charitativní cestě na kole napříč Británií, aby vybral peníze na zvířecí nemocnici, především pro ježky, píše web stanice BBC.

Se svým otcem Nickem Peksou vyrazil na cestu z jihoanglického městečka Land’s End. Na samý vrcholek hlavního britského ostrova, do 1770 kilometrů vzdáleného John O’Groats v severním Skotsku, plánují dorazit po 34 dnech.

Lásku k malým zvířatům s ostny si Harry vypěstoval díky svému plyšovému ježkovi jménem Hedgy a také při pozorování skutečných ježků v zahradě.

Na nemocnici pro divoká zvířata Tiggywinkles chce během své cesty vybrat 5000 liber (asi 144 tisíc korun). Pro tutéž organizaci už Harry peníze vybíral dříve, když podnikl na kole 160kilometrovou charitativní cestu.

Harry řekl, že je nadšený z reakcí a podpory, kterou s otcem na internetu získali, když začali svoji cestu dokumentovat na Facebooku. S otcem z Land’s End vyrazili minulý týden.

Harry and Nick Peksa
Foto: Nick Peksa.

Harry a Nick plánují ujet mezi 50 a 60 kilometry denně a doufají, že do John O’Groats na severním výběžku Skotska dorazí k 23. srpnu.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekMěly bychom se učit více o změně klimatu, myslí si děti. Připravily i návrh zákona o vzdělávání
Další článekNa galapážském ostrově se po téměř dvou set letech opět množí vzácní leguáni

1 komentář

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno