Pandemie koronaviru tvrdě dopadla i na masajskou přírodní rezervaci Nashulai. Na 240 hektarech tu žije tři tisíce domorodců a ti jsou zcela závislí na cestovním ruchu.

Kmen požádal o pomoc na komunitní webovce Avaaz. Masajům obratem poslalo příspěvek sto tisíc lidí. Tím zajistili plat strážcům, kteří v rezervaci chrání před pytláky migrující slony. Za další peníze kmen nakoupil hygienické a zdravotnické pomůcky, které Masajům pomůžou pandemii bezpečně přečkat. Avaaz pomáhal už v roce 2016, kdy na web umístili Nelson Ole Reiyia a Margaret Koshal Reiyia projekt, který životní prostor Masajů pomohl přeměnit na chráněnou přírodní rezervaci.

Vznikla tak Nashulai Maasai Conservancy. Podle  serveru Good News Network se jedná inovativní způsob, jak Masajům pomoci udržet jejich tradiční způsob života v souladu s přírodou a zároveň jim zprostředkovat nutnou obživu.

Masajští muži, jako tradiční válečníci, kteří se umí perfektně pohybovat v terénu, se stali strážci – sledují a kontrolují vývoj zvířecích populací a chrání oblast před pytláky.

Čtěte také:

Zdroj: Rádio Wave. Foto:Dietmar Temps / Shutterstock.com

Předchozí článekMuž po dvou měsících karantény viděl svého oslíka, rozplakali se oba.
Další článekVenla žije! Po 28 letech vědci ve Finsku vyfotili samici vzácného sladkovodního tuleně

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno