Jen málokdo by v takové situaci dokázal reagovat tak statečně a pohotově. Když ale mladá Angličanka Georgia Laurieová viděla, jak na její sestru Melissu při plavání zaútočil krokodýl a snažil se ji utopit, ani chvíli nezaváhala a vrazila ještěrovi ránu pěstí. Nyní jsou obě dvojčata v nemocnici, kde se ze střetu s predátorem vzpamatovávají.

Osmadvacetiletá dvojčata Georgia a Melissa Laurieovy z anglického hrabství Berkshire se první červnovou neděli vydala k laguně poblíž mexického přístavu Puerto Escondido. Po Střední Americe mladé ženy už delší dobu společně cestovaly a pracovaly tam v přírodních rezervacích s chráněnými zvířaty.

Ve chvíli, kdy si užívaly plavání, je však ve vodě překvapil útok predátora. Melissa najednou zmizela pod hladinou. Georgia se potopila, aby zjistila, co se děje. Zjistila, že sestru napadl krokodýl a táhne ji ke dnu, aby ji utopil.

,,Georgia chtěla bezvládnou a nereagující Melissu vytáhnout na loď do bezpečí. Krokodýl se ale nechtěl vzdát, takže ho začala zasypávat ranami pěstí. Slyšela, že na některá zvířata nic jiného neplatí. Po několika pokusech to na krokodýla zabralo a Georgia Melissu nakonec zachránila,“ popsala příběh dívek jejich starší sestra Hana pro zpravodajský web stanice BBC.

Lékaři mají ovšem strach ze zranění, která ještěr mladé Angličance způsobil, a také z toho, že se z jeho čelistí mohla přenést do ran infekce. Stav obou dívek se v posledních dnech ovšem zlepšil a Melissa už dokonce není napojena na dýchací přístroje.

,,Melissa i Georgia momentálně dostávají nitrožilně antibiotika, takže všichni doufáme, že kdyby se u nich objevila nějaká infekce, dokážou ji lékaři rychle zachytit,“ přiblížila Hana Laurieová.

Doplnila, že i když je Georgia zkušená potápěčka, střet s krokodýlem ji pořádně vyděsil. ,,Díky bohu, že je tak dobře vytrénovaná. Hned věděla, co má dělat,“ vyzdvihla starší sestra dvojčat.

Crocodile attack: Twin Melissa Laurie is out of her coma - BBC News
Foto: BBC.

Čtěte také:

Zdroj: Aktuálně, BBC.

Předchozí článekNevšední školka v Klecanech podněcuje zájem o svět. Dětem nabízí prostor k přirozenému objevování
Další článekPekařka podpořila sexuální menšiny a přišla o zákazníky. Teď jsou duhová srdce hitem

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno