Řidič jedné sdílené taxislužby v americké Alabamě vrátil značný obnos peněz poté, co si je v jeho autě během služby zapomněl jeden z cestujících. Mladík v autě nechal 8 tisíc dolarů, tedy v přepočtu více než 177 tisíc korun, které dostal od svého otce k Vánocům, aby si za ně koupil motorku. Píše o tom server Good News Network.

Šestnáctiletý mladík Alex Tisdale z Alabamy si zavolal sdílenou taxislužbu pouze na krátkou jízdu. Během 15 minut se ale dal do řeči s řidičem auta Ebsonem Kamau, se kterým se poměrně sblížil.

Když mladíka Kamau vysadil, po chvíli cesty si všimnul, že na sedadle něco nechal. „Uvědomil jsem si, že vzadu na sedadle něco mám. A hned jsem to zvedl. A když jsem to zkontroloval, uviděl jsem v tom spoustu peněz, opravdu docela dost, abych byl upřímný,“ řekl pro americkou televizi WWTM13 Kamau.

Řidič okamžitě zkontaktoval společnost, že v jeho autě zůstala zapomenutá věc. To samé udělal i mladík, který se mezitím snažil rozpomenout, kde mohl peníze nechat. Nakonec se podařilo domluvit předání a řidič tak mohl peníze na vánoční dárek mladíkovi v pořádku vrátit. Ten ho za to odměnil spropitným ve výši deseti dolarů.

Během jízd taxi službou nebo jinými podobnými službami na osobní automobilovou přepravu se snadno může stát, že v nich cestující něco zapomenou. Podle společnosti Uber to bylo v roce 2023 nejčastěji oblečení, mobilní telefony, batohy, osobní tašky nebo kabelky, klíče, peněženky, sluchátka, knihy a notebooky.

Zdroj: Wave News, Good News Network.
Předchozí článekPražská zoo slaví narození gorilího mimča. Zveřejnila první fotku
Další článekÚtulek zůstal prázdný, nový domov našlo všech 129 psů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno