Dvaadvacetiletý Jimmy Amisial se v roce 2018 vracel z novoročního večírku, když uslyšel mezi popelnicemi dětský pláč. V odpadcích objevil malé dítě. Rozhodl se chlapce zachránit, a když se k němu nikdo nepřihlásil, vzal si ho dočasně do své péče.

„Matka mi připomněla, že věci se dějí z nějakého důvodu,“ řekl serveru CNN. Ta se o malého chlapce starala v prvních měsících i ona, když Amisial musel odjet zpátky na univerzitu v americkém Texasu.

V roce 2019 se Amisial rozhodl chlapce jménem Emilio Angel Jeremiah adoptovat. Během oficiálního osvojení však narazil na mnoho překážek, včetně těch finančních. Odešel proto ze školy a soustředil se na práci, aby vydělal peníze jak na adopci, tak na podporu své rodiny na Haiti.

Kromě toho založil i online sbírku. Získat chtěl 60 tisíc dolarů, lidé dohromady darovali ale už téměř 80 tisíc. Zbývající peníze chce prý investovat do chlapcova vzdělání.

Amisialovi je dnes už 27 let a stále pracuje na adopci chlapce, kterého před čtyřmi roky zachránil. Po dokončení všech osvojovacích procesů se chce opět vrátit do školy. „Mezi mojí matkou, mnou a chlapcem ihned vzniklo pouto. Emilio mi říká tati. I když jsem jeho dočasným opatrovníkem, stále se považuju za jeho otce,“ uvedl pro server.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekKriticky ohrožený sysel se po 50 letech objevil v Národním parku Podyjí
Další článekOvce a kozy chrání svým apetitem Barcelonu před požáry

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno