Život na zemi je rozmanitý a nikdy nepřestává překvapovat. Na Floridě žije vzácná modrá včela, o které si vědci mysleli, že před pár lety vyhynula.

Vzácnou modrou včelu naposledy viděli naposledy v roce 2016. Proto si vědci mysleli, že vyhynula.

Vědci s přírodovědeckého muzea na Floridě pod vedením Kimmela a Jaret Daniel se rozhodli zdokumentovat stav populace včel. Báli se, že modrou včelu už nenajdou.

„Byl jsem otevřený možnosti, že ji vůbec nenajdeme. Takže ten první okamžik, kdy jsme ji viděli, byl prostě neskutečný,“ uvedli vědci v tiskové zprávě.

Vzácný hmyz se vyskytuje jen na 25 kilometrech čtverečních v borovicovém biotopu Lake Wales Ridge na Floridě. Kimmelovi se podařilo včelu vidět, když s dalšími dobrovolníky instalovali úl v blízkosti ohrožené rostliny ( Clinipodium shei), na které je modrá včela závislá

„Pozorovali jsme malou lesklou včelu, jak uchopila květ a třikrát si o něj otřela hlavu. Pak odletěla na jiný květ,“ popsal Kimmer. Takovýmto způsobem včela sbírá pyl.

O včele a jejím chování se zatím ví jen málo. Nežije v koloniích, každá samice si staví vlastní hnízda. Tým floridských vědců našel další rostlinu, ze které včela sbírá pyl, když nedokáže najít tu svoji. Vědci se o včele chtějí dozvědět více. Projekt zkoumání by měl trvat dva roky.

Čtěte také:

Předchozí článekDo přírody se vrátila želva, která pomohla zachránit svůj poddruh
Další článekDíky koroně se ukázala zvířata, která strážci roky neviděli. Zavírání národních parků bude častější

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno